RATUJMY WCZEŚNIAKI

WESPRZYJ AKCJĘ DLA 50 ŁÓDZKICH WCZEŚNIAKÓW DOWOLNĄ WPŁATĄ

Działalność Fundacji Rozwoju Neurorehabilitacji „Balonem do gwiazd”  skoncentrowana jest między innymi na wspieraniu wcześniaków, noworodków z problemami w rozwoju oraz ich rodziców. Misją Fundacji jest być blisko rodzin, które znalazły się w nowej i niespodziewanej sytuacji życiowej, jaką jest przedwczesny poród dziecka. Działania Fundacji skoncentrowane są na edukacji, zapewnieniu dostępu do odpowiednio przygotowanych terapeutów, którzy posiadają doświadczenie i wiedzę do pracy z maluszkami.

To historie naszych małych Podopiecznych stały się dla nas inspiracją do działań na rzecz rodzin, które przeżywają trudności związane ze strachem o życie dziecka, a potem z troską o jego prawidłowy rozwój. Dlatego naszą inicjatywą jest kompleksowa neurorehabilitacja wcześniaków i noworodków z deficytami w rozwoju.

Anonimowy Pomagacz

Co 10 dziecko na świecie jest wcześniakiem! W Polsce rodzi się ich każdego roku ponad 25 000, co oznacza, że wcześniak rodzi się w co 10-11 rodzinie. To wyjątkowa grupa dzieci, która wymaga szczególnych działań zapewniających im odpowiednie, interdyscyplinarne wsparcie zarówno w szpitalu, jak i po wypisie do domu.

Anonimowy Pomagacz

Na dobry rozwój i bezpieczeństwo wcześniaków składa się wiele elementów – odpowiednia opieka okołoporodowa, żywienie i pielęgnacja w pierwszych dniach życia na oddziale neonatologicznym, ALE PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZEŃSTWO I DOBRA ORGANIZACJA POBYTU DZIECKA W DOMU, już po opuszczeniu oddziału.

Anonimowy Pomagacz

NA ZREALIZOWANIE PROGRAMU POTRZEBA: 77300 zł

Polskie Towarzystwo Neonatologiczne zaleca objęcie dzieci przedwcześnie urodzonych natychmiastową opieką specjalistyczną. Rehabilitacja w pierwszych miesiącach życia dziecka może bowiem zapewnić mu prawidłowy rozwój. Z naszych analiz wynika jednak, że w woj. łódzkim dzieci czekają na przyjęcie na dzienny oddział rehabilitacji nawet 50 dni!

PROGRAM KOMPLEKSOWEJ NEUROREHABILITACJI MAŁEGO DZIECKA (0-6 MC) stanowić będzie wypełnienie aktualnej luki w systemie zdrowotnym i zapewni wsparcie interdyscyplinarnej opieki dla małych Pacjentów w początkowym i najważniejszym okresie ich życia.

50 MALUSZKÓW SKORZYSTA ŁĄCZNIE Z 660 GODZIN TERAPII!

Moduł diagnostyczno – konsultacyjny:

·         konsultacje w zespole lekarz rehabilitant i fizjoterapeuta pediatryczny

·         konsultacje neurologopedyczne 

·         konsultacje z lekarzem ortopedą dziecięcym

·         konsultacje z fizjoterapeutą pediatrycznym /specjalistą rehabilitacji wzorku

łącznie 110 godzin.
Moduł terapeutyczny- łącznie 500 godzin indywidualnej neurorehabilitacji dla maluszków.

Moduł wspierający matkę - konsultacja z fizjoterapeutą uroginekologicznym -  łącznie 50 godzin. 

Wsparli

50 zł

Beata

Powodzenia
Darowizny trafiają bezpośrednio do
0,1%
50 zł Wsparła 1 osoba CEL: 77 300 ZŁ
Wesprzyj