Kwarantanna ośrodkowa dla dzieci ulicy

Fundacja Dzieci Etiopii "Barkot"
organizator skarbonki

Koronawirus jest już w Etiopii. W mieście Awassa nasza fundacja prowadzi ośrodek dla dzieci ulicy, gdzie do tej pory odbywały się codzienne otwarte zajęcia. Wiemy, że wkrótce rząd planuje wprowadzać restrykcje zwiazane z epidemią. Dlatego nie możemy kontynuować naszej działalności w dotychczasowej formie. Chcemy przyjąć 10 dzieci z ulicy, żeby na czas kwarantanny zamieszkały w ośrodku i tym samym uchronić je przed pobytem w ciężkich warunkach w zbiorowych schronach organizowanych przez rząd, a przy tym także przed koronawirusem. Kupujemy najpotrzebniejsze wyposażenie i żywność na co najmniej miesiąc. Dwóch naszych pracowników będzie stale przebywało w ośrodku, ale musimy zatrudnić kucharkę i strażnika na ten czas. Oczywiście chcemy wykorzystać ich pobyt w ośrodku na pracę z dziećmi i dążyć, by już na ulicę nie wracały, a zamiast tego wróciły do swych rodzin i kontynuowały szkołę.
Kwota 5000 zł pokrywa nasze wydatki związane z zakupem najpotrzebniejszego wyposażenia,( tj. materace, koce, lokalna patelnia do przygotowywania indżery, palniki, deska do krojenia, sztućce, zestaw garnków, zbiornik na wodę), a także żywności na miesiąc dla 10 dzieci i miesięczne pensje dla kucharki i ochroniarza.

Prosimy o wsparcie i udostępnianie.

EDIT 11.04.2020: 

Dziękujemy wszystkim, ktorzy nas do tej pory wsparli! Dzięki Wam szybko osiagnęliśmy nasz pierwszy cel 5000 zł. Ale skoro tak dobrze nam poszło, to może damy radę zakupić również lodówkę i łóżka dla dzieci (żeby materace nie leżały na podłodze)?
Koszt lodówki to ok. 1400 zł.
Jedno piętrowe łóżko (tj. dla dwóch osób) kosztuje ok. 770 zł - czyli dobrze byłoby kupić 5.

W pierwszej kolejności zbieramy na lodówkę (czyli gdy łącznie będzie kwota 6400 zł), potem łóżka (by kupić ich 5 potrzebujemy dobić aż do 10 250 zł). Czy to realne?

EDIT 04.05.2020

Dzięki bezpośrednim przelewom na konto Fundacji udało nam się uzbierać potrzebną kwotę na łóżka i lodówkę. 

Wciąż jednak potrzebujemy pieniędzy na bieżące wydatki jak prowadzenie zajęć, wyżywienie, ubrania, środki czystości dla naszych podopiecznych. Dlatego nadal jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie

Wsparli

80 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

X zł

K

50 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do:
67%
6 960 zł Wsparło 56 osób CEL: 10 250 ZŁ