Bartek walczy o samodzielność i jak najlepszy rozwój! Pomóż wygrać dobre życie!

Bartosz Gerka

Bartek walczy o samodzielność i jak najlepszy rozwój! Pomóż wygrać dobre życie!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0206441
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Trójkołowy rower rehabilitacyjny

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Bartosz Gerka, 39 lat
Warszawa, mazowieckie
Upośledzenie umysłowe, Zespół Downa, niedowidzenie
Rozpoczęcie: 30 Maja 2022

Opis zbiórki

Mój brat Bartek od urodzenia jest chłopakiem z zespołem Downa, który bez towarzystwa opiekuna nie jest w stanie funkcjonować w społeczeństwie. Potrzeba bardzo wiele wysiłku, aby mógł się dalej rozwijać.

Pomysł  na SPECJALISTYCZNY ROWER REHABILITACYJNY narodził się na podstawie wcześniejsze doświadczenia.

Rowery takie przeznaczone są głównie dla dzieci i osób dorosłych słabowidzących oraz niewidomych. Rowery wykonywane są na zlecenie indywidualne i dostosowywane do potrzeb zamawiającego: osoba niepełnosprawna posiada specjalny, odpowiednio regulowany fotelik oraz napęd współpracujący z napędem osoby kierującej lub podest na nogi. Innowacyjne i chronione patentem rozwiązanie konstrukcyjne osi napędowej pozwala na pochylenie tylnych kół roweru do 10 ° względem podłoża, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo, sterowność oraz stabilność roweru podczas wykonywania skrętów i niespodziewanych gwałtownych manewrów. Rowery wyposażone są także we własnej konstrukcji napęd typu torpedo z mechanizmem różnicowym oraz przerzutkami. 

Pierwsze próby jazdy na rowerze trójkołowym w Ośrodku Malwa w Warszawie okazały się sukcesem, stąd pomysł na posiadanie własnego trójkołowca w postaci tandemu.

Bartosz Gerka

Bartek obecnie uczęszcza na zajęcia terapeutyczne w Fundacji Malwa w Warszawie, gdzie zaczyna się otwierać i rozwijać. Niestety nadal ma problem z poruszaniem się samodzielnie poza domem. Sam nie pójdzie na zakupy, spacer, do urzędu czy lekarza. Potrzebuje stałej opieki i wsparcia w bieżącym funkcjonowaniu. Nie zrobi prania, jedzenia, potrzebuje pomocy do utrzymania prawidłowej higieny. Jest niepewny, nieśmiały, choć zauważyłem, że sprawia mu dużo zadowolenia i zwiększa jego poczucie przynależności społecznej, jak może sam o czymś decydować.

Niestety mama, ze względu na swoją chorobę,  nie była w stanie zapewnić bratu odpowiednich możliwości rozwoju. Mama zmarła pół roku temu, co dla Bartka było niepowetowaną, wielką stratą, traumą i zagubieniem. Ojciec Bartka zrzekł się opieki nad niepełnosprawnym synem. Po tym wydarzeniu zaczął się regres, stany lękowe, Brat bał się, że zostanie opuszczony także przeze mnie. Dziś ja sprawuję nad nim opiekę.

Bartosz Gerka

Brat niedowidzi, ma zeza i problemy z utrzymaniem równowagi. Stąd potrzeba zakupu roweru zrobionego na indywidualne zamówienie, dopasowanego na potrzeby osoby niepełnosprawnej. Bartek sam nie jest w stanie nadawać bezkolizyjnego kierunku jazdy. Nie jest w stanie wychwycić zależności przyczynowo skutkowej, dlatego kierowanie tandemem spoczywa na opiekunie. Bez wątpienia pomoże to w dalszym, fantastycznym rozwoju emocjonalnym, psychicznym oraz fizycznym Bartka. Rower nie tylko spełni szczyt marzeń niepełnosprawnego Brata, ale też pomoże w rehabilitacji i da możliwość osiągania celów, które do tej pory były poza jego zasięgiem. Niestety taki rower jest bardzo kosztowny, stąd nasza wielka prośba do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie. 

Serdecznie dziękuję z całego serca za każdą podarowaną złotówkę!

Wojtek, brat Bartka

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0206441
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki