Niemal 300 tysięcy złotych za sprawność Bartusia❗️Ratujemy przyszłość małego wojownika!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 649 osób
163 805,74 zł (54,98%)
Brakuje jeszcze 134 087,26 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0115139 Bartłomiej
Zbiórka na cel
operacja nóżki: osteoplastyka lewej kości udowej w Paley European Institute

Bartłomiej Plata, 9 lat

Przyszowa, małopolskie

Dziecięce porażenie mózgowe

Rozpoczęcie: 12 Kwietnia 2021
Zakończenie: 22 Lipca 2021

Bartuś, mój synek, od pierwszego oddechu walczył o życie... Teraz jesteśmy w trakcie dramatycznej walki o zdrowie. Synek ma niedowład lewej strony ciała i krótszą nóżkę, pomoże mu tylko kosztowna operacja. Proszę, przeczytaj ten apel i wesprzyj nas...

Strach... Ten najgorszy z możliwych – o życie własnego dziecka. To on towarzyszyło Bartusiowi w trakcie pierwszych chwil na świecie, a mi podczas pierwszych dni mojego macierzyństwa… Bartuś urodził się 15 kwietnia 2012 roku o godzinie 5:55. Wiele tygodni za wcześnie… Był dopiero 26 tydzień ciąży.

W pierwszej minucie życia synek dostał tylko 1 punkt w skali Apgar… To dowód tego, jak dramatyczny był jego stan. Synek spędził 6 miesięcy na Oddziale Intensywnej Terapii… Nie tak wyobrażałam sobie pierwsze miesiące mojego dziecka na świecie. Miał być dom, dziecięcy pokoik, dnie i noce razem… Tymczasem zamiast moich ciepłych, kochających ramion były zimne objęcia inkubatora. Mogłam widywać Bartusia tylko kilka godzin w ciągu dnia. Synek walczył, a ja codziennie modliłam się o dobre wieści. Obiecałam sobie, że jeśli przeżyje, to zrobię, co tylko będę mogła, by jego przyszłość była dobra i sprawna, by mógł cieszyć się życiem tak samo, jak inne zdrowe dzieci. 

Bartłomiej Plata

Wcześniactwo, ciężka zamartwica urodzeniowa, stan bardzo poważny... Każde słowo lekarzy sprawiało, że w moich oczach pojawiały się łzy. Po trzech miesiącach Bartuś zaczął samodzielnie oddychać, chociaż ciągle był wspomagany tlenem. Na początku był karmiony pozajelitowo, bo niestety nie miał odruchu ssania jak każde zdrowe dziecko. W trzeciej dobie życia doszło do wylewów dokomorowych III i IV stopnia. Synek przebył również zapalenie opon mózgowych, w mózgu zrobił się ropień, co wymagało założenia specjalnego zbiornika. Bartuś zmagał się również z retinopatią.

Po pół roku przeniesiono nas do innego szpitala. Tam mogłam być z Bartusiem już cały czas w izolatce. Szpital stał się naszym domem. Wiedziałam, że tak naprawdę dopiero wszystko przed nami, że gdy wygraliśmy walkę o życie, czeka nas walka o zdrowie. Bartusia trzeba było uczyć wszystkiego, zaczynając od odruchu ssania. 

Rehabilitacja trwa niemal nieustannie. Wizyty u specjalistów i liczne konsultacje pochłaniają sporo czasu, które zdrowe dziecko poświęca na beztroską zabawę. Niestety, to nie wszystko. Synek ma niedowład lewej strony, a lewa nóżka jest znacznie skrócona, zanikają też mięśnie uda i podudzia… Na początku różnica była rzędu 5 milimetrów, teraz to już 4 centymetry i ciągle się pogłębia… To prowadzi do wykrzywienia sylwetki i deformacji kręgosłupa!

Bartłomiej Plata

Synek jak najszybciej powinien przejść operację lewej nóżki… Będzie to skomplikowana procedura, dlatego musi być przeprowadzona przez najlepszych lekarzy. Udało nam się dostać do Paley Institute, gdzie leczy się dzieci z najcięższymi wadami rączek i nóżek za pomocą najbardziej nowoczesnych technik operacyjnych… Pomogą Bartusiowi, jego nóżka po operacji będzie taka sama jak prawa! Niestety, za operację musimy zapłacić, a koszt jest ogromny.

Proszę, pomóż... Wierzę, że tylko dzięki dobrym ludziom przyszłość mojego synka może być lepsza! Tylko dzięki operacji Bartuś będzie mógł chodzić, dokazywać i cieszyć się życiem jak każde dziecko w jego wieku!

Natalia - mama Bartusia

Bartłomiej Plata

Bartusiowi możesz pomóc też przez Licytacje / Zbiórka dla Bartusia

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 649 osób
163 805,74 zł (54,98%)
Brakuje jeszcze 134 087,26 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0115139 Bartłomiej