Niezwykle rzadka choroba nie może zniszczyć Bartka! Pomóż!

Bartosz Bańkowski

Niezwykle rzadka choroba nie może zniszczyć Bartka! Pomóż!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0226506
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Roczne nierefundowane leczenie

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Bartosz Bańkowski, 21 lat
Kłoda Duża, lubelskie
Choroba Niemanna-Picka
Rozpoczęcie: 20 Października 2022
Zakończenie: 13 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Na początku nic nie wskazywało, że mój syn poważnie i nieuleczalnie zachoruje. Choroba Niemanna-Picka typu C jest niezwykle rzadka i niestety wybrała właśnie jego. Zdaję sobie sprawę, że Bartek nigdy nie będzie w pełni zdrowy. Jednak będąc matką, chcę zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby spowolnić chorobę i zmniejszyć cierpienie mojego dziecka. 

Przez pierwszych 8 lat jego rozwój nie budził żadnych zastrzeżeń. Dopiero po tym czasie, po dwóch urazach głowy, zaczęły się problemy. Syn otrzymał orzeczenie o niepełnosprawności jednak neurolog, do którego uczęszczaliśmy, nie widział w jego zachowaniu nic niepokojącego. Bartek zmagał się i nadal zmaga z szeregiem trudności: dławi się podczas przyjmowania posiłków oraz płynów, mówi coraz gorzej, ma ogromne problemy z poruszaniem się, jego koordynacja ruchowa jest znikoma, a ruchy niezgrabne. Ciało odmawia mu coraz częściej posłuszeństwa…

Po licznych wizytach w szpitalach i latach poszukiwań oraz wykluczaniu kolejnych chorób wreszcie padła diagnoza – niezwykle rzadka choroba Niemanna-Picka typu C. W Polsce osób zmagających się z tą chorobą jest tylko 80. Bartek jest bardzo samotny. Choroba odizolowała go od społeczeństwa i tak naprawdę może liczyć tylko na moją obecność. Lek, który pozwala zapanować nad postępami choroby, kosztuje ponad 8 tysięcy złotych! Tylko on sprawia, że syn jest w naprawdę całkiem dobrej formie. Niestety jego koszt jest dla mnie zbyt duży, dlatego bardzo proszę o pomoc!

Będę dalej walczyć o Bartka, jednak w kwestiach finansowych szczególnie potrzebuję pomocy. Dlatego postanowiłam prosić o wsparcie, które pomoże mojemu dziecka. Dziękuję za każdy akt dobrej woli. 

Aneta, mama

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0226506
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki