Dzieci z bezwładną rączką wołają o pomoc !

BEAFOTO SKLEP FOTOGRAFICZNY
organizator skarbonki

Witajcie, z pewnością w swoim życiu spotkaliście ludzi, z widocznie chudszą, krótszą, bezwładnie zwisającą, często zniekształconą ręką. To najprawdopodobniej efekt uszkodzonego splotu ramiennego.

Właśnie dla podopiecznych Fundacji Splotu Ramiennego organizuję zbiórkę charytatywną i ośmielam się prosić Was o jej wsparcie.  Co roku na świat przychodzą dzieci, które w czasie porodu doznają uszkodzenia nerwów splotu ramiennego. Uszkodzenie to jest najczęściej spowodowane brutalnie wykonanym zabiegiem pomocy ręcznej sposobem klasycznym , silnym pociąganiem za główkę płodu przez położnika i zastosowaniem ucisku na dno macicy ( wg piśmiennictwa nie wolno stosować), który zwiększa ryzyko urazu płodu. Aby usprawnić  okaleczoną rękę dzieci potrzebują długotrwałej rehabilitacji i często wielu operacji - neurochirurgicznych, plastycznych, ortopedycznych. Środki z tej zbiórki chciałabym przeznaczyć na operacje i rehabilitację dzieci, sama dorzucam pierwszy grosz. Fundacja Splotu Ramiennego nie jest tak znana i bogata jak inne organizacje promowane w mediach, ale stara się jak może by pomóc swoim podopiecznym. Dlatego z całego serca proszę Was o wsparcie.

Zbiórka ta jest dla mnie szczególnie ważna gdyż problem ten dotknął mnie osobiście. Mój synek wiele lat temu urodził się martwy ( resuscytacja) z całkowicie rozerwanymi nerwami splotu ramiennego. Mógł być zdrowym dzieckiem, ale został skrzywdzony przez zaniedbanie lekarzy. Oboje z mężem poruszyliśmy niebo i ziemię by uchronić dziecko przed kalectwem.  Synek był wielokrotnie operowany a traumatyczne wspomnienia z porodu prześladowały mnie przez 8 lat  ( tyle trwał proces sądowy).  

Teraz inni rodzice walczą o zdrowie swoich dzieci. W dobie internetu mają łatwy dostęp do informacji, więc mogą jak najszybciej podjąć odpowiednie leczenie ( operacje na nerwach powinny być wykonane do 4 miesiąca życia).  Przeszkodą może być jedynie brak funduszy.  Mam nadzieję, że wesprzecie mnie, chociaż troszeczkę w tym, co robię. Wpłacone darowizny są przekazywane przez Siepomaga bezpośrednio na konto Fundacji Splotu Ramiennego.

Z góry bardzo dziękuję. Beata

Darowizny trafiają bezpośrednio do
0,1%
20 zł Wsparła 1 osoba CEL: 20 000 ZŁ