Pomóż nam, by Beniamin nie zgubił się w swoim świecie!

Beniamin Bartoszewicz

Pomóż nam, by Beniamin nie zgubił się w swoim świecie!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0251298
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Beniamin Bartoszewicz, 5 lat
Gogolin, opolskie
Autyzm dziecięcy
Rozpoczęcie: 30 Stycznia 2023
Zakończenie: 4 Maja 2024

Opis zbiórki

Jestem matką trójki dzieci. Jeden z nich Beniamin ma zdiagnozowany autyzm dziecięcy oraz naczyniaka mikrokapilarnego. Syn urodził się 17.12.2018 roku o czasie i był zdrowym, energicznym noworodkiem. Do czasu...

Syn otrzymał 10 punktów, rozwijał się książkowo, siadał, gaworzył, przybierał na wadze. Wypowiedział nawet swoje pierwsze słowa typu mama, tata.

Wszystko jednak się zmieniło, gdy skończył rok. Zaniepokojeni zmianami zgłosiliśmy się na kontrolę lekarską gdzie stwierdzono, że może to być wywołane pojawieniem się nowego członka rodziny — jego siostry Jagody.

Mieliśmy być cierpliwi, a więc też tak było. We wrześniu 2021 Beniamin rozpoczął swoją przygodę z przedszkolem, pod koniec października zostałam poproszona przez wychowawcę o rozmowę... Poinformowano mnie, że syn nie zachowuje kontaktu wzrokowego, nie reaguje na różne polecenia, a nawet na własne imię. Unika inne dzieci, bawi się sam, a samotna zabawa jest również niepokojąca w jego wykonaniu. 

Beniamin Bartoszewicz

Zostaliśmy pokierowani do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Neurolog od razu na wizycie stwierdził, że Beniamin ma zaburzenia ze spektrum z autyzmu.

Dodatkowo po tomografii wiemy też, że syn posiada naczyniaka pilarnego w moście i skierowano nas do neurochirurga 

Syn został przeniesiony do przedszkola integracyjnego, tam odbywa zajęcia terapeutyczne, ale to niestety zbyt mało...

Staram się, aby Beniamin miał możliwość rozwoju. Niestety, coraz ciężej jest mi ją finansować prywatnie. Jest tego wiele — zajęcia behawioralne, integracyjne, logopedyczne i sensoryczne. 

Jestem świadoma, że to dopiero początek i kropla w morzu potrzeb, jakich Beniamin potrzebuje. Pomimo tego staram się i starać się będę, aby było mu lepiej...

Proszę, nie zostawiajcie nas — nawet najmniejsza pomoc jest na wagę złota!

Mama 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0251298
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki