Stowarzyszenie Bez Śladu Wspierające Rodziny Osób Zaginionych

Stowarzyszenie Bez Śladu Wspierające Rodziny Osób Zaginionych

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Świdnica, dolnośląskie

Stowarzyszenie Bez Śladu - jest efektem naszych prywatnych przeżyć związanych z zaginięciem bliskiej osoby. Choć nie wszystkich. Wśród osób,które oddają swoje serce, zapał, czas, umiejętności i niejednokrotnie środki pieniężne jest nauczycielka, kontrolerka ruchu, pracownik fizyczny, pielęgniarka a także socjolog. Nie ma dla nas najmniejszego znaczenia wykształcenie, pochodzenie, poglądy religijne, bo łączy nas chęć niesienia pomocy bliskim zaginionej osoby, a także wsparcie dla osób, które dobrowolnie opuściły dom i z jakichś przyczyn są w tej chwili zaginione. 

Mogłoby się wydawać, że ludzie z tak różnych środowisk nie są w stanie mówić jednym głosem i zainicjować wspólnego działania. A jednak grupkę nieznajomych osób, które spotkały się w wirtualnym świecie, łączy nie tylko pasja pomagania bezinteresownie innym, ale prawdziwa przyjaźń i wspólny cel. 

Dzisiaj jesteśmy jedynym stowarzyszeniem osób, które organizują się wirtualnie i działają na całym świecie. Służymy rodzinom osób zaginonych nie tylko pomocą w nagłośnieniu i doprowadzeniu do skutecznych poszukiwań, ale także naszym doświadczeniem osobistym. 

W kwietniu 2012 roku Stowarzyszenie zostało oficjalnie wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego, choć taka naprawdę działamy już dwa lata. 

Głównymi celami naszej działalności jest uświadamianie społeczeństwa, że problem zaginięcia może dotknąć każdego z nas, a także wspieranie rodzin osób zaginionych poprzez zbieranie środków finansowych na doprowadzenie każdej zgłoszonej do nas sprawy do końca, pomoc prawna, psychologiczna, lingwistyczna.

Pomagamy innym, bo jest bardzo możliwe, że sami też będziemy potrzebować pomocy. Dobro powraca - ta maksyma przyświeca nam każdego dnia podczas wspólnej pracy na rzecz zaginionych.

Wpłaty

Ładuję...