Mała kruszynka staje do walki o swoje zdrowie i przyszłość - POMÓŻESZ?

Blanka Szuba

Mała kruszynka staje do walki o swoje zdrowie i przyszłość - POMÓŻESZ?

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0359604
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Turnus rehabilitacyjny

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Blanka Szuba, 5 miesięcy
Żuromin, mazowieckie
Ciężka encefalopatia niedotleniowo-niedokrwienna, znacznie zaburzony rozwój psychoruchowy, małogłowie wtórne, brak odruchu połykania, padaczka
Rozpoczęcie: 9 Października 2023
Zakończenie: 9 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Ciąża przebiegała prawidłowo. Czekaliśmy na nasz mały cud, który miał się urodzić lada dzień. Byliśmy wcześniej w szpitalu, wszystko zdawało się być pod kontrolą. Niedługo później wydarzyła się nasza tragedia... 

Blanka urodziła się 3 czerwca 2023 roku. Niestety, cesarskie cięcie zostało wykonane już wtedy, gdy córeczce groziło prawdziwe niebezpieczeństwo. Nasza kruszynka urodziła się w ciężkiej zamartwicy — chwilę później reanimowano ją na moich oczach...

Po 3 minutach serduszko znów zaczęło bić. Dla nas była to wieczność... Córeczkę zaintubowano i podjęto decyzję o przetransportowaniu do innego szpitala. Ja leżałam na stole operacyjnym, walcząc z emocjami i ogromnym strachem... Nasza córeczka oddychała tylko dzięki respiratorowi! 

Blanka Szuba

Za naszą zgodą pielęgniarka udzieliła Blance chrztu... Na wszelki wypadek. Nikt nie dawał nam żadnych pewności, że córka przeżyje!

Po jednym dniu od cesarskiego cięcia wypisałam się ze szpitala na własne żądanie. Nie mogłam znieść myśli, że Blanka jest w innym mieście i walczy o życie na OIOM-ie.

Blanka Szuba

Choć lekarze kazali przygotować się na najgorsze, po tygodniu wydarzył się CUD! Nasza mała wojowniczka zaczęła samodzielnie oddychać! Rozpoznano u niej małogłowie wtórne, encefalopatię niedotleniowo-niedokrwienną. Ponadto padaczkę, wzmożone napięcie mięśni, zaburzenia psychoruchowe, brak odruchu połykania (obecnie karmiona jest sondą, a grozi jej PEG).

Chociaż Blanka ma zaledwie 4 miesiące, stajemy do walki o jej przyszłość. Nie spodziewaliśmy się takiej tragedii w swoim życiu. Nie wiedzieliśmy, co oznacza strach o własne dziecko — teraz po tych wszystkich doświadczeniach wiemy jedno. Będziemy robili wszystko, co w naszej mocy, żeby córka była kiedyś jeszcze zdrowa i samodzielna! 

Czekające nas codzienne rehabilitacje, turnusy, terapie, wizyty u specjalistów, to nie lada wyzwanie. Ogromne koszty, których się nie spodziewaliśmy i z którymi nie poradzimy sobie sami! 

Proszę, pomóż nam dzisiaj, by kiedyś Blanka była szczęśliwa! 

Rodzice 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0359604
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki