Proste czynności to dla niego nieludzki wysiłek – tak nie musi być❗️

Błażej Słowik

Proste czynności to dla niego nieludzki wysiłek – tak nie musi być❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0376012
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Badania genetyczne WES TRIO

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Błażej Słowik, 8 lat
Wola Rzędzińska, małopolskie
Całościowe zaburzenia rozwojowe, autyzm, opóźniony rozwój mowy, wybiórczość pokarmowa
Rozpoczęcie: 31 Października 2023
Zakończenie: 31 Stycznia 2024

Opis zbiórki

5 lat temu u Błażeja zdiagnozowano autyzm i całościowe zaburzenia rozwoju. Wtedy nasz 3-letni synek rozpoczął swoją walkę o zwykłe, codzienne rzeczy. Choroba, której na pierwszy rzut oka nie widać, wcale nie jest łatwiejsza i będzie mu towarzyszyć już do końca życia.

Zaburzenia integracji sensorycznej, wybiórczość pokarmowa, schematy, fiksacje, trudne zachowania i trudności w kontaktach społecznych, to tylko kilka przeciwności, z którymi mierzymy się od lat.

Błażej Słowik

Przez problemy z samodzielnością i „samoobsługą” Błażej musi być pod stałą opieką. Dlatego też uczestniczy w ciągłej terapii integracji sensorycznej, fizjoterapii, logopedii… Wszystko po to, by choć trochę ułatwić mu codzienność.

Aktualnie potrzebujemy badań genetycznych WES TRIO oraz szczegółowych badań na jelita. Pomogą nam one poznać przyczynę autyzmu i dowiedzieć się, czy może to nie są inne choroby, dające takie same objawy. 

Błażej Słowik

Szczegółowe badania jelit wskażą natomiast, czy problemy m.in. z jedzeniem, koncentracją i zachowaniem nie wynikają z poważniejszych chorób farmakologicznych. Jednak koszt tych wszystkich badań jest ogromny.

Same badania genetyczne to 8000 złotych! Do tego dochodzą choćby konsultacje ze specjalistami… Sami nie jesteśmy w stanie zebrać takiej kwoty, dlatego zwracamy się o pomoc. Każda złotówka jest na wagę złota i przybliży nas do celu, jakim jest zdrowa i szczęśliwa przyszłość Błażeja.

Rodzice

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0376012
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki