Fundacja Blue Corner

Fundacja Blue Corner

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Wrocław, dolnośląskie

Fundacja Blue Corner została założona przez wrocławskiego boksera i trenera Mariusza Cendrowskiego oraz Radosława Wróbla, przy Akademii Sportów Walki Red Corner we Wrocławiu.

Naszym celem jest wszelka działalność, niosąca pomoc młodzieży wychowującej się w środowiskach patologicznych, narażonej na wykluczenie i niedostosowanie społeczne.
Chcemy objąć opieką obecnych i byłych wychowanków placówek resocjalizacyjnych oraz dzieci i młodzież bez perspektyw na rozwój, edukację i naukę zawodu.

Przestępczość dzieci i młodzieży stanowi jeden z najistotniejszych problemów społecznych naszej cywilizacji. Wierzymy, że przez sport – kontakt na treningach, hartowanie ciała i ducha przy wysiłku fizycznym, naukę samodyscypliny i samokontroli, pokonywanie własnych słabości i budowanie poczucia własnej wartości – możemy pokazać młodym ludziom, jak godnie przejść przez życie. Chcemy udowodnić tzw. trudnej młodzieży, że przez życie warto iść ścieżką uczciwości.

W tym celu pragniemy stworzyć we Wrocławiu miejsce – ośrodek, którego celem będzie resocjalizacja młodzieży poprzez sport.

Do tej pory braliśmy udział w wielu akcjach charytatywnych, z których fotorelacje można obejrzeć na naszej stronie. Pozyskane fundusze przeznaczamy na akcje charytatywne oraz na program, którego priorytetem jest pomoc młodym z marginesu społecznego.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszego programu, pięknie dziękujemy, a tych, którzy jeszcze się wahają – zapraszamy do kontaktu i współpracy z nami.