organizator akcji
Filip Chajzer
Rocznik 1984. Zawodowo - reporter i prezenter telewizyjny. Prywatnie - od pokoleń warszawiak, niepoprawnie zakochany w swoim mieście.
Pomysłodawca zbiórki dla Powstańców, której pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku.
Partnerem akcji jest Muzeum Powstania Warszawskiego
28 Października 2020, 10:59
Dziękujemy za Wasze wsparcie!

W ramach akcji Filipa Chajzera, Siepomaga.pl i Muzeum Powstania Warszawskiego zebrane zostało 329 333, 58 złotych. Środki te podzielone zostaną pomiędzy uczestników Powstania Warszawskiego.

"Kochani, z całego serca dziękuję za każdą złotówkę dla naszych bohaterów. Walczyli za wolną Polskę, to jest nasze DZIĘKUJĘ!"

- Filip Chajzer

Panie i Panowie,
ludzie, którzy 76 lat temu walczyli o moje miasto i kraj nie mogą żyć dziś w warunkach urągających ludzkiej godności. Nie zgadzam się na to, dlatego mam ogromny zaszczyt już po raz piąty organizować zbiórkę dla Powstańców Warszawskich. Kiedy wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego zaczynaliśmy tę akcję w 2016 roku, w najpiękniejszych snach nie wyobrażaliśmy sobie tak wielkiego odzewu i tak pięknej patriotycznej postawy Polaków. Zebrane pieniądze co roku dzielone są na wszystkich Powstańców Warszawskich.

Moim marzeniem było, by Powstańcy nie musieli się tłumaczyć z wydatków, które muszą ponosić, żeby nie wypełniali wniosków i pism. Żeby nie musieli chodzić do urzędów i biur. Prosić. Są naszymi bohaterami, należy im się szacunek nawet w najdrobniejszych gestach. Nie muszę chyba tłumaczyć, jak duże wydatki na co dzień mają ludzie, którzy walczyli o Warszawę.
76. rocznica Powstania Warszawskiego
Całodobowa opieka, jedzenie, rachunki, leki, aparaty słuchowe, można by wymieniać bardzo długo. Każda wpłacona złotówka jest na wagę złota i za każdą złotówkę dziękuję z całego serca w imieniu bohaterów Powstania Warszawskiego. Walczyli o naszą wolność i godność. Za to, żebyśmy w tym pięknym nowoczesnym, europejskim mieście mogli szczęśliwie żyć, śmiać się, kochać. Wszystko to, co nie było im dane, spełniło się dopiero po latach. Ponieśli za to gigantyczną cenę.
Nie piszę tu tylko o tragedii samego Powstania, ale również o latach powojennych. Represjonowani i szykanowani. Bardzo często spychani przez władze PRL na margines społeczny. To przełożyło się w wielu przypadkach na żenujące emerytury. Niegodne tych ludzi. Żołnierze w Polsce dziś zarabiają średnio 4000 PLN. Marzy mi się, żeby zapewnić każdemu z żyjących Powstańców Warszawskich pensję dzisiejszego żołnierza polskiej armii. Chociaż raz. To piękny cel nie tylko na poziomie materialnym, ale przede wszystkim symbolicznym. Od zeszłego roku naszym partnerem akcji jest fundacja i portal siepomaga.pl.
Ludzie, którzy walczyli o moje miasto i kraj nie mogą żyć dziś w warunkach urągających ludzkiej godności.
Nie zgadzam się na to.
Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie. Czujemy się z Wami bezpiecznie. Zapraszam do wsparcia Powstańców. Cytując Czesława Niemena - ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim. Cześć i chwała bohaterom.
Filip

Wybierz, jak chcesz pomóc

20 zł
Smacznego
Pomagam zakupić jeden ciepły posiłek.
50 zł
Na zdrowie
Pokrywam wydatki związane z opieką medyczną.
100 zł
Spełnienia marzeń
Daje szansę przeżyć coś, na co zawsze brakowało środków.

SIEPOMAGA BOHATEROM w mediach:

21 lipca 2019 - Dzień Dobry TVN Filip Chajzer

Licytacje na rzecz Bohaterów Powstania Warszawskiego. Zobacz >
Wsparło 4 939 osób
329 393,58 zł