Zbudujmy boisko dla dzieci w Kiabakari

Fundacja Kiabakari
organizator skarbonki

Kiabakari, to 30-tysięczna miejscowość położona pomiędzy Parkiem Narodowym Serengeti, a Jeziorem Wiktorii w Regionie Mara w północno-zachodniej Tanzanii. Region Mara, to jeden z najbiedniejszych rejonów w kraju, zamieszkały przez kilkadziesiąt grup etnicznych.
W Kiabakari od 28 lat istnieje polska misja katolicka prowadzona przez misjonarza z Krakowa - ks. Wojciecha Kościelniaka. Na terenie misji działa ośrodek zdrowia, klinika okulistyczno-stomatologiczna, szkoła podstawowa, przedszkole.
Instytucje te funkcjonują bez żadnego instytucjonalnego wsparcia. Utrzymują się z niewielkich opłat za usługi i darowizn. 
W szkole i przedszkolu uczy się łącznie 250 dzieci. Dla nich szkoła i przedszkole to miejsca, gdzie nie tylko się uczą, ale dostają posiłki i bawią się. W okolicy nie ma żadnych innych miejsc, w których mogą rozwijać swoje zainteresowania.
Aby mogły się prawidłowo rozwijać fizycznie muszą mieć miejsce do biegania, grania w piłkę po lekcjach, takie są też wymagania tanzańskiego Ministerstwa Edukacji.
Niemałym wysiłkiem, ks. Wojciech Kościelniak kupił działkę z przeznaczeniem pod boiska szkolne. Pierwszym ich elementem będzie boisko piłki nożnej, na budowę którego zostaną przeznaczone fundusze z obecnej zbiórki. Teren pod boisko został już wykarczowany i wstępnie wyrównany. Prace obejmą wyrównanie terenu, ogrodzenie boiska siatką, postawienie wiaty dla gości oraz trybun. Boiska jeszcze nie ma, a ku radości dzieci,  już zostały zaplanowane mecze na długo do przodu.
Czy pomożecie nam zrealizować marzenie dzieciaków o własnym boisku z prawdziwego zdarzenia, o meczach rozgrywanych wśród przyjaciół i przy aplauzie rodzin oraz znajomych?
Jeden z projektów Fundacji Kiabakari, zrealizowany przy wsparciu Finansowym polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Kiabakari w 2016r, w ramach którego po 10 latach udało się ukończyć wreszcie budowę szkoły podstawowej nosił tytuł „ Shule Bora – Świetna Szkoła”. Taki też tytuł ma reportaż przygotowany przez Panią Magdalenę Krukowską, która w czasie wakacji gościła w Kiabakari. Zapraszamy do obejrzenia:


Fundacja Kiabakari

Wsparli

100 zł

Wpłata anonimowa

500 zł

Master Yoda

50 zł

Wpłata anonimowa

10 zł

Wpłata anonimowa

50 zł

Wpłata anonimowa

50 zł

Wpłata anonimowa

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
54%
21 660 zł Wsparły 32 osoby CEL: 40 000 ZŁ