Bollywheels - Indie 2020

Big Heart Bike
organizator skarbonki

PIERWSZA POLSKA WYPRAWA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ DO INDII

Turystyka jest ważną formą rehabilitacji, która w Polsce jest ciągle niedoceniana. Również wiele osób z niepełnosprawnościami mogłoby znaleźć w turystyce miejsca pracy. Dlatego w grudniu 2020 organizujemy wyprawę do Indii, w której weźmie udział 10 śmiałków z ograniczeniami ruchowymi wraz ze swoimi asystentami. Większość z nich będzie podróżować po Indiach na wózkach inwalidzkich.  Wyprawa potrwa 15 dni. Jej uczestnicy pokonają trasę ok. 1200km po północnych Indiach, odwiedzając Delhi, Agrę, Dźajpur i Khadźuraho. Organizatorem wyprawy jest grupa osób z niepełnosprawnościami przy wsparciu biura podróży Klub Laurazja oraz Stowarzyszenia Big Heart Bike.

Celem wyprawy jest udowodnienie, że tego typu turystyka jest możliwa, potrzebna i daje szansę stworzenia nowych miejsc pracy. Ta dziedzina w wielu krajach Unii Europejskiej istnieje i się prężnie rozwija. Chcemy, żeby Polacy również dołączyli do tego grona. Po wyprawie Klub Laurazja planuje poszerzyć ofertę turystyczną o wycieczki dla osób z niepełnosprawnościami. Przy ich organizacji logistycznej oraz jako piloci wycieczek będą pracować m.in. osoby z niepełnosprawnością ruchową uczestniczący w projekcie Bollywheels.

Ta wyprawa to ogromne wyzwanie, a same Indie nie są łatwym terenem. Cały zespół daje z siebie wszystko, żeby misja się powiodła. Nasza drużyna to ludzie, którzy nie boją się wyzwań i niewygód. Bollywheels to coś więcej niż podróż - to projekt społeczny. Chcemy przekroczyć nie tylko granice geograficzne, ale przede wszystkim granice myślenia o niepełnosprawności.

Jeśli podoba się Wam nasza inicjatywa, to możecie wesprzeć nas finansowo i pomóc  nam pokonać jedną z barier, jaką jest zebranie funduszy na wyprawę. Nasza wielka przygoda niesie w sobie siłę zmiany zarówno dla naszego zespołu jak i wszystkich, którzy się do nas dołączą! 

Dlaczego to robimy? Bo chcemy pokazać, że razem możemy zmieniać rzeczywistość!

Dołącz do nas!

Łukasz Proksa

Dowiedz się więcej o nas na naszej stronie oficjalnej.
Śledź nasze przygotowania na Facebooku i Instagramie

Chcesz się z nami skontaktować?
kontakt@bollywheels.pl
tel.: +48 501 632 787

Wsparli

5 zł

Katarzyna Kwiatkowska

Powodzenia❤️Trzymam kciuki💜💚❤️Dacie radę 💪 Stay strong, stay safe 😘Good luck 😍
25 zł

Agata

Super pomysł! Powodzenia!
100 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

Dawać czadu!
50 zł

Marek

Ruszajcie
300 zł

Katarzyna Mikulska-Hirsz

Powodzenia !!!!!!

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
1%
1 550 zł Wsparły 34 osoby CEL: 150 000 ZŁ