Mama 8 córek walczy o życie! Potrzebna Twoja pomoc!

PILNE!
Potrzebujący zweryfikowany przez Fundację Siepomaga
8 142 zł
Wsparło 140 osób
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0124776 Bożena
Zbiórka na cel
Terapia NanoTherm, dalsze leczenie, badania, wizyty u specjalistów

Bożena Dempc, 59 lat

Bojano, pomorskie

Glejak IV stopnia

Rozpoczęcie: 30 Marca 2021
Zakończenie: 31 Maja 2021

Od Waszej pomocy zależy życie naszej ukochanej mamy! Prosimy, poznaj jej historie i wesprzyj nas w tej niezwykle trudnej walce! Będziemy Ci dozgonnie wdzięczne.

16 marca tego roku, czyli raptem kilka tygodni temu, u naszej mamy zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu, glejaka IV stopnia niewiadomego pochodzenia. Na początku marca mama przeszła resekcję guza mózgu. Operacja się powiodła, ale ten rodzaj nowotworu szybko się rozrasta, naciekając na okoliczne tkanki.

Bożena Dempc
W przypadku tego glejaka chemioterapia i radioterapia nie dają szansy wyleczenia, mogą co najwyżej przedłużyć życie... Czas przeżycia od rozpoznania choroby u większości osób wynosi jedynie kilkanaście miesięcy, a mediana przeżycia to około 12 miesięcy! Ta wiadomość była dla nas druzgocąca! Za rok o tej porze mamy już nie będzie? Przecież nie możemy stracić najważniejszej osoby w naszym życiu!

Zaczęliśmy szukać innych metod leczenia tego typu raka, m.in. metodą NanoTherm, którą jako jedyna w Polsce stosuje klinika znajdująca się w Lublinie, ale niestety metoda ta nie jest refundowana przez NFZ. Podobnie jak protonoterapia, która odbywa się jedynie poza granicami Polski i jest tylko częściowo refundowana. Metody te dają mamie szansę na wyleczenie lub przejście złośliwego nowotworu w chorobę przewlekłą, z którą mama mogłaby żyć jeszcze wiele lat, ciesząc się życiem na emeryturze razem z naszym tatą. Mama w tej chwili ma 59 lat i nie osiągnęła nawet jeszcze wieku emerytalnego.

Bożena Dempc

Ta wspaniała kobieta urodziła osiem córek i ma kilkanaścioro wnucząt, najmłodsze ma przyjść na świat w czerwcu. Bożenka to cudowna mama i babcia, kocha życie i jest pogodną osobą. Bardzo lubi spędzać czas z wnukami, a one szaleją za nią. Nie możemy sobie nawet wyobrazić momentu, w którym mogłoby jej zabraknąć!

Pragniemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby mogła dalej żyć razem z nami. Niestety, nie jesteśmy w stanie uzbierać tak dużej sumy, jaka jest potrzebna na leczenie, które wydaje się najskuteczniejsze, a nie jest refundowane. Dlatego prosimy Was o pomoc, od której zależy życie naszej mamy i babci!

Rodzina Bożenki

Pomogli

Ładuję...

Potrzebujący zweryfikowany przez Fundację Siepomaga
8 142 zł
Wsparło 140 osób
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0124776 Bożena