By dojechać do miejsca, które jest drugim domem..

Fundacja Złotowianka
organizator skarbonki

W życiu najtrudniej jest radzić sobie samemu z przeciwnościami, wyzwaniami, troskami. Pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lipce od 8 lat, każdego dnia towarzyszą w tych zmaganiach swoim podopiecznym. Pomagają spełniać marzenia, rozwijać się, nie stać w miejscu i cieszyć się tym, że są. Pomagają pokonać ich własne ograniczenia, ich lęki... Miejsce to dla naszych podopiecznych jest ich drugim domem. Warsztat Terapii Zajęciowej ,,Nadzieja” powstał w 2009 roku, jego siedziba mieści się w budynku przynależącym do Parafii w Lipce. Każdego dnia jego próg przekracza 25 naszych podopiecznych, z różnego stopnia niepełnosprawnością, z różnym schorzeniem – w tym osoby na wózkach, każdy inny, każdy niepowtarzalny, jednak każdy z nich traktuje to miejsce jako swój drugi dom, bez którego w wielu przypadkach byłby pozostawiony sam sobie. W naszej placówce funkcjonuje 5 pracowni, w każdej z nich zdobywają oni wiedzą potrzebną do codziennego funkcjonowania, zdobywają wiarę w siebie, poczucie, iż są na tym świecie komuś potrzebni, że są ważni. My, pracownicy zdobywamy coś jeszcze cenniejszego. Zdobywamy siłę do dalszej pracy, radość z ich najmniejszego nawet sukcesu i nadzieję.... , że nasi podopieczni kiedyś w przyszłości dadzą sobie w życiu radę, dzięki nam. Jednak by to wszystko mogło mieć miejsce, najpierw podopieczni muszą do nas dotrzeć. Część z nich dociera na własnych nogach, część z nich dojeżdża busem. Koszty dojazdów są dla Warsztatu ogromną bolączką. Nie dotyczy to jedynie codzienego dojazdu na zajęcia podopiecznych ale również każdego wyjazdu na wycieczkę czy integrację z innymi placówkami. Zawsze wiąże się z ogromnymi kosztami dla nas oraz dopasowaniem terminu do dyspozycyjności przewoźnika. Gdyby nie bus, kilkunastu naszych podopiecznych nie miałoby jak dotrzeć jak na zajęcia... nie mogliby przyjechać do miejsca, które jest ich drugim domem, gdzie czują się akceptowani, mają przyjaciół, gdzie jeden stoi murem za drugim.

Warsztat finansowy jest z środków PFRON i Strostwa Powiatowego. Przyznane środki, każda złotówka trafiająca na nasze konto jest dokładnie wyliczona, wystarcza jedynie na opłaty, które przewidziane są jako roczne wydatki związane z utrzymaniem Warsztatu. Nie mamy luksusów, nie możemy sobie pozwolić na dodatkowe wyjazdy, zakupy do pracowni, ale wszyscy cieszymy się i tak z tego, ze powstało takie miejsce jak nasz Warsztat Pragniemy jednak by żyło się łatwiej, nam wszystkim. Dlatego naszym celem i marzeniem jest zakup busa, który pozwoli nam nie być zależnym od przewoźnika i graniczyć nasze wydatki związane z wynajmem transportu na każdy planowany przez nas wyjazd.

Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich ludzi dobrego serca. Pomóżcie nam w zakupie busa dzięki któremu codzienne uczestnictwo w zajęciach będzie łatwiejsze. Brakująca kwota to 50 000 złotych.

W styczniu 2015 roku obchodziliśmy 5 urodziny... podczas zdmuchnięcia świeczek na torcie, właśnie takie było nasze marzenie...

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

Darowizny trafiają bezpośrednio do
0,2%
100 zł Wsparły 2 osoby CEL: 49 997 ZŁ