BUS SZKOLNY dla dzieci w Kiabakari

Fundacja Kiabakari
organizator skarbonki

Kiabakari, to 30-tysięczna miejscowość położona pomiędzy Parkiem Narodowym Serengeti, a Jeziorem Wiktorii w Regionie Mara w północno-zachodniej Tanzanii. W Kiabakari od 28 lat istnieje polska misja katolicka prowadzona przez misjonarza z Krakowa - ks. Wojciecha Kościelniaka. Na terenie misji działa ośrodek zdrowia, klinika okulistyczno-stomatologiczna, szkoła podstawowa, przedszkole. Obecnie w szkole i przedszkolu uczy się około 250 dzieci.
Jak ważna jest edukacja w Tanzanii wiedzą wszyscy, a mimo to analfabetyzm w tym pięknym kraju nadal prym wiedzie. Statystyki podają, że 30% społeczeństwa jest niepiśmienna, w tym 37 % kobiety, 22% mężczyźni. Sytuacja taka spowodowana jest tym, że istniejące szkoły państwowe nie dają szans na zdobycie właściwego poziomu edukacji. W jednej klasie uczy się od  100 do 170 uczniów, bez ławek i pomocy szkolnych. Nauczyciele rządowi są często po szkole podstawowej.
W szkole misyjnej w Kiabakari klasy są maks. 40 osobowe, a poziom edukacji jest taki, że podczas egzaminów szkolnych nasze dzieci są zawsze w czołówce województwa.
Jako Fundacja prowadzimy program wspierający dzieci w edukacji, tzw. Fundusz Szkolny, pomagający w opłacie czesnego, zakupie ksiażek i przyborów szkolnych oraz programy dożywania dzieci  “Gorący Kubek” i „Obiad dla Mistrza”, dające szanse wszystkim dzieciom na ciepły posiłek w ciągu dnia.
Nasza szkoła, która istnieje od 2011 roku cieszy się dużą popularnością wśród rodziców i opiekunów dzieci. Rodzice z okolicznych wiosek wielokrotnie zwracali się z prośbą o pomoc w dowiezieniu dzieci do szkoły.
Wiele dzieci pokonuje do szkoły i przedszkola odległość paru kilometrów na nogach, ale Kiabakari otacza około 20 wiosek, z których dzieci do szkoły i przedszkola nie dojdą, bo za daleko i nie dojadą, bo nie ma czym i za co. Jedyną szansą na edukację tych dzieci jest zapewnienie im bezpiecznego transportu do szkoły i po zajęciach do domu. Stoimy więc przed koniecznością zakupu dla nich busa szkolnego.
Koszt zakupu używanego busa szkolnego, ale w kondycji zapewniającej służenie dzieciom przez wiele lat, na dzień dzisiejszy wynosi 120 tys.zł.
Ufamy że dzięki Państwa pomocy w nowy rok szkolny dzieci będą mogły wjechać już swoim nowym busem.

Fundacja Kiabakari

Fundacja Kiabakari

Fundacja Kiabakari

Fundacja Kiabakari

Fundacja Kiabakari

Wsparli

500 zł

RG

200 zł

Wpłata anonimowa

100 zł

Danuta K.

33 zł

Wpłata anonimowa

5 zł

Wpłata anonimowa

50 zł

Blanka

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
1%
1 500 zł Wsparło 21 osób CEL: 120 000 ZŁ