Caritas Poznań

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Poznań, wielkopolskie

Od ponad 30 lat organizujemy, koordynujemy i kierujemy działalnością charytatywno-opiekuńczą. Prowadzimy: Przedszkola, Dom Dziecka, Jadłodajnie dla Ubogich, Schronisko, Ogrzewalnię i Łaźnie dla osób w kryzysie bezdomności, Świetlice Socjoterapeutyczne, Ośrodki wspierające Migrantów i Uchodźców, Ośrodek dla samotnych mam.

Przez pomoc, wydarzenia, programy jakie organizujemy oraz bierzemy w nich udział obejmujemy pomocą tysiące ludzi potrzebujących. Od wielu lat udzielamy bezpłatnych porad Psychologa, Terapeuty, Prawnika, Pedagoga. Nasi oddani Wolontariusze niosą pomoc ludziom w potrzebie każdego dnia poprzez udzielanie pomocy w takich miejscach jak np.: Domy Pomocy Społecznej, Jadłodajnie, Świetlice dla dzieci, Domy seniorów, osób chorych czy niepełnosprawnych.

Nie zapominamy o wsparciu Polaków mieszkających na obczyźnie, między innymi Polaków na Litwie. Pomagamy także ubogim krajom w Afryce. Reagujemy na sytuacje kryzysowe: trzęzienia ziemi, powodzie, pożary, tudzież wojna na Ukrainie.

Organizujemy wiele akcji charytatywnych, między innymi: Wigilia dla osób potrzebujących, Śniadanie Wielkanocne, Biała Sobota, czyli darmowe badania i porady lekarskie, Festyn Rodziny, Światowy Dzień Ubogich.

W naszej organizacji pomoc dzieje się każdego dnia na ogromną skalę. Jest to możliwe dzięki wielkiemu wsparciu ludzi, którzy identyfikują się z naszą organizacją i chętnie angażują się w proponowane przez nas formy pomocy.

Wpłaty

Ładuję...