Centrum Nowego Życia

Centrum Nowego Życia

Centrum Nowego Życia

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0183418
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Budujemy Centrum Nowego Życia

Zgłaszający zbiórkę: Stowarzyszenie Nowa Nadzieja
Centrum Nowego Życia
Rozpoczęcie: 14 Lutego 2022
Zakończenie: 7 Kwietnia 2024

Opis zbiórki

Jako Stowarzyszenie Nowa Nadzieja od 2016 roku remontujemy nowy, zakupiony dzięki niskooprocentowanemu kredytowi z Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych budynek przy ulicy Brzeżnej w Bielawie. Naszym marzeniem jest stworzenie tam miejsc do życia dla 150 osób - nie tylko uzależnionych, ale też matek z dziećmi, które dotknięte uzależnieniem swoich partnerów nie czują się bezpiecznie, a często zagrożone jest ich życie.

Centrum Nowego ŻyciaChcemy pokazać dzieciom, które są przecież jeszcze zupełnie niewinnymi i bezbronnymi istotami, że nie muszą powielać schematów które znają z dotychczasowego życia i bać się powrotu do domu - chcemy udowodnić, że wyrwanie się z tego środowiska i normalne życie jest możliwe i zasługują one na taką szansę tak samo, jak każdy inny człowiek.

Do osiągnięcia tego celu niestety nie wystarczy tylko pasja i poświecony czas - mimo ciagłej pomocy wiele lokalnych firm i prywatych darczyńców którzy wspierają nas materiałami budowlanymi czy żywnością i przedmiotami codziennego użytku, spełnienie tego marzenia ciągle wymaga ogromnych nakładów finansowych.

Na tę chwilę, koszty wynikające z kosztorysu koniecznej rozbudowy i remontu to 3 miliony złotych, ale do tego celu chcemy dojść małymi krokami- podobnie, jak ludzie którzy budują swoje życie na nowo. Zrealizowanie pierwszego etapu, który umożliwi utworzenie 15 nowych pokoi, świetlicy, klubu dla młodzieży, ogólnodostępnej siłowni i kuchni, dzięki której będziemy mogli prowadzić również działalność zarobkową, która będzie jednym ze źródeł finansowania pozwalających na dokończenie remontu.

Centrum Nowego Życia

Kwota, jaką potrzebujemy, jest astronomiczna i niemalże niemożliwa do uzbierania, ale czy podanie ręki człowiekowi, który śpi na ulicy od wielu tygodni, nauczenie go normalnego życia i spotkanie go po latach na spacerze z żoną i dziećmi, wydaje się bardziej prawdopodobne? Tego drugiego dokonaliśmy już setki razy i wiemy- nie „wierzymy“- WIEMY, że siłą połączonych serc można przesunąć każdą górę.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0183418
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki