Fundacja CHCEMY GODNIE ŻYĆ

Fundacja CHCEMY GODNIE ŻYĆ

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Gdańsk, pomorskie

Fundacja CHCEMY GODNIE ŻYĆ powstała w 2019 r. Naszym celem jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną oraz wsparcie ich rodzin w trudnych sytuacjach losowych. Będziemy świadczyć usługi opiekuńcze, całodobowe. Tworzymy Dom, w którym niepełnosprawni intelektualnie podopieczni będą mogli odnaleźć spokój, opiekę oraz wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.

Nasza Fundacja zajmuje się specjalistyczną opieką całodobową nad osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz niepełnosprawnością sprzężoną. Wyrównywanie szans pomiędzy osobami sprawnymi i tymi, które określa się jako niepełnosprawne, usuwanie barier mentalnych, jakie ich oddzielają to nasze główne zadanie. Wspieramy również rodziny osób niepełnosprawnych, które przygotowują swoje dzieci do usamodzielnienia się w przyszłości.

Przygotowujemy też dla rodzin osób niepełnosprawnych, tzw. urlop wytchnieniowy. Polega on na przyjęciu do Ośrodka na czas określony (do 30dni ) podopiecznego, objęcie go całodobową opieką na czas sytuacji kryzysowej w miejscu zamieszkania lub odciążenie sfery psychicznej środowiska domowego, w którym zamieszkuje.

Wpłaty

Ładuję...