Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia

Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia
20 Stałych Pomagaczy
Ferdynand Tomczyk
11 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Reprezentant Małgorzata Waniurska

E-mail fundacja@chlebzycia.org.pl

Telefon (22)8687566

Lokalizacja Ożarów, świętokrzyskie

Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia zajmuje się poprawą sytuacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Fundacja została powołana z inspiracji Przełożonej polskiej Wspólnoty Chleb Życia, siostry Małgorzaty Chmielewskiej w 2002 roku.

Wspólnota powstała w 1990 roku z maleńkiego domu w Bulowicach koło Kęt i rozrosła się do 7 domów. Nasze domy otwarte są dla każdego, kto znalazł się w trudnej sytuacji.

Niesiemy konkretną pomoc – dach nad głową, pomoc socjalną, medyczną, pomagamy w uzupełnieniu wykształcenia i zdobyciu zawodu. Dzielimy ubóstwo i niepewność jutra z najsłabszymi.

Dla wielu osób jesteśmy domem, niestety często jedynym lub ostatnim. Staramy się poprzez życie razem z ludźmi słabymi i odrzuconymi wskazywać na Tego, który daje nadzieję. A tą nadzieją jest bezpieczny dach nad głową, szansa na edukację, praca, odzyskanie poczucia własnej wartości, możliwość leczenia mimo zawirowań życiowych i niepowodzeń.

Nasze domy są otwarte dla wszystkich, nie wymagamy skierowań ani dokumentów, nie patrzymy, czy ktoś ma pieniądze. Nie pytamy o przeszłość. Dopiero kiedy człowiek odetchnie, razem myślimy, jak wyjść na prostą, a przynajmniej półprostą, jeśli się nie da inaczej.

Korzystamy oczywiście z pomocy specjalistów - lekarzy, pielęgniarek, pracowników socjalnych, prawników…, którzy dzielą się bezinteresownie wiedzą i wspierają jako wolontariusze.

Fundacja mieści się na terenie woj. świętokrzyskiego, ponieważ tutaj Wspólnota ma trzy domy i zdajemy sobie sprawę z nędzy naszych sąsiadów, której chcemy zaradzić.


 

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowa Pomagaczka

10 zł

Anonimowa Pomagaczka

100 zł

Jolanta Didek

Darowizna przekazana przez skarbonkę Domy Wspólnoty Chleb Życia

Pokaż więcej

20 Stałych Pomagaczy
Ferdynand Tomczyk
11 zł miesięcznie