Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia

Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia
26 Stałych Pomagaczy
Sławomir Siuda
10 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Reprezentant Małgorzata Waniurska

E-mail fundacja@chlebzycia.org.pl

Telefon (22)8687566

Lokalizacja Ożarów, świętokrzyskie

Fundacja Domy Wspólnoty Chleb Życia zajmuje się poprawą sytuacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Fundacja została powołana z inspiracji Przełożonej polskiej Wspólnoty Chleb Życia, siostry Małgorzaty Chmielewskiej w 2002 roku.

Wspólnota powstała w 1990 roku z maleńkiego domu w Bulowicach koło Kęt i rozrosła się do 7 domów. Nasze domy otwarte są dla każdego, kto znalazł się w trudnej sytuacji.

Niesiemy konkretną pomoc – dach nad głową, pomoc socjalną, medyczną, pomagamy w uzupełnieniu wykształcenia i zdobyciu zawodu. Dzielimy ubóstwo i niepewność jutra z najsłabszymi.

Dla wielu osób jesteśmy domem, niestety często jedynym lub ostatnim. Staramy się poprzez życie razem z ludźmi słabymi i odrzuconymi wskazywać na Tego, który daje nadzieję. A tą nadzieją jest bezpieczny dach nad głową, szansa na edukację, praca, odzyskanie poczucia własnej wartości, możliwość leczenia mimo zawirowań życiowych i niepowodzeń.

Nasze domy są otwarte dla wszystkich, nie wymagamy skierowań ani dokumentów, nie patrzymy, czy ktoś ma pieniądze. Nie pytamy o przeszłość. Dopiero kiedy człowiek odetchnie, razem myślimy, jak wyjść na prostą, a przynajmniej półprostą, jeśli się nie da inaczej.

Korzystamy oczywiście z pomocy specjalistów - lekarzy, pielęgniarek, pracowników socjalnych, prawników…, którzy dzielą się bezinteresownie wiedzą i wspierają jako wolontariusze.

Fundacja mieści się na terenie woj. świętokrzyskiego, ponieważ tutaj Wspólnota ma trzy domy i zdajemy sobie sprawę z nędzy naszych sąsiadów, której chcemy zaradzić.


 

Wsparli

100 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

30 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowa Pomagaczka

Pokaż więcej

26 Stałych Pomagaczy
Sławomir Siuda
10 zł miesięcznie