Chorągiew Śląska ZHP

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Chorzów, śląskie

Chorągiew Śląska ZHP jest jednostką organizacyjną Związku Harcerstwa Polskiego, która swoje działania koncentruje w obszarach województwa Śląskiego. W skład Chorągwi Śląskiej ZHP wchodzą trzydzieści trzy hufce, a jednym z zadań chorągwi jest wspieranie właśnie tych jednostek w prowadzonej działalności.

Przez lata staliśmy się partnerem dla największych instytucji w województwie Śląskim, a wypełniając cele stawiane przez Statut ZHP, do których można zaliczyć organizację kursów i szkoleń dla kadry harcerskiej, działania ekologiczne, patriotyczne, szerzące idee demokracji i odpowiedzialności, a przede wszystkim starając się wspierać wychowanie kolejnych pokoleń zuchów i harcerzy zorganizowaliśmy szereg wydarzeń, które na stałe wpisały się nie tylko w nasze kalendarze.

Wśród naszych flagowych wydarzeń znajdują się Wiosenny i Jesienny Spływ Odrzański, Gala Mistrzów Harcerstwa, Festiwal Piosenki Zuchowej “Wesołek”, Betlejemskie Światło Pokoju czy najnowsze i cenione inicjatywy jak Szerpowie Nadziei.

Harcerze w całym kraju stanowili również znaczącą siłę osób zaangażowanych w pomoc osobom potrzebującym podczas pandemii covid-19 oraz uchodźcom uciekającym przed wojną w Ukrainie.

Chorągiew Śląska zrzesza ok 12 tyś członków: zuchów, harcerzy i instruktorów. Jest to prężnie działająca organizacja wychowawcza która dociera i funkcjonuje zarówno w dużych miastach, mniejszych miejscowościach jak i na wsiach.

Posiadamy bogate umiejętności i zaplecze do organizacji dużych i atrakcyjnych wydarzeń dla dzieci i młodzieży. Kadrę instruktorską stanowią instruktorzy - wolontariusze.

Związek Harcerstwa Polskiego - w tym Chorągiew Śląska ZHP - zarejestrowana jest również jako Organizacja Pożytku Publicznego pod numeru KRS 0000 273051

Wpłaty

Ładuję...