Wielka w nim siła i chęć życia jest.

Sztafeta Olsztyn
organizator skarbonki

     Po raz kolejny spotykamy się pod szyldem Fundacji Przyszłość dla Dzieci, aby wziąć udział w sztafecie maratońskiej. Zgodnie z tradycją zbieramy fundusze na cel charytatywny, więc musieliśmy zdecydować, komu zadedykować nasz start. No i najbardziej wzruszyła nas historia małego Szymona i jego rodziny.

Sztafeta Olsztyn

     Jest to chłopiec z poważną chorobą serca. Od momentu rozpoznania choroby, jeszcze podczas ciąży i badania USG, wielu specjalistów stawiało różne przerażające diagnozy. Matka Szymona słyszała od lekarzy m.in., że „takie ciąże się usuwa”, "za jakiś czas będziecie mogli postarać się o drugie dziecko, bo z tego nic nie będzie” i że "w momencie odcięcia od pępowiny będzie z dzieckiem koniec”.Jednak gdy po cesarskim cięciu pani Aldona otworzyła oczy, za rękę trzymał ją mąż, który ze łzami w oczach powiedział: Kochanie, mały żyje! Jest śliczny! Tylko serduszko ma chore…

       Od tego czasu minęło pięć lat, Szymon jest radosnym i chwytającym garściami życie chłopcem. Niestety, jego serce należy jak najszybciej operować, bo z każdym dniem jest z nim coraz gorzej. Operacja jest jednak niezwykle kosztowna, bo potrzeba na nią około 37 tysięcy euro. Część pieniędzy już uzbierano, lecz do pełni szczęścia brakuje jeszcze 40 tysięcy złotych. Dlatego zachęcamy wszystkich do wsparcia finansowego naszej akcji.

       Dzięki Waszej pomocy dwa lata temu uzbieraliśmy prawie trzy tysiące złotych dla poparzonych w pożarze dzieci z Ostródy, dlatego wierzymy, że i tym razem wspólnie zrobimy coś dobrego, że pomożemy Szymonowi i dołożymy parę złotych do jego operacji. Według opinii wielu lekarzy, ten chłopiec w ogóle nie powinien żyć, ale — jakby to powiedział mistrz Joda z "Gwiezdnych Wojen" — "Wielka w nim siła i chęć życia jest". 

Wsparli

350 zł

Anonimowy Pomagacz

:)
30 zł

Anonimowy Pomagacz

operacja Szymona Matwiejuka
X zł

emalau

30 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

życzymy zdrówka
20 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
Sztafeta Olsztyn
Szymon Matwiejuk
W górę serca!
67%
2 681 zł Wsparły 54 osoby CEL: 4 000 ZŁ