Chrupek - wielka walka małego człowieka

Zbiórka na cel: operacja bioder w Aschau
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 2 793 osoby
72 130,22 zł (35,82%)

Aleks Pittner

Jawor, dolnośląskie

dysplazja kostna, niskorosłość, stopy końsko-szpotawe

Rozpoczęcie: 30 Września 2016
Zakończenie: 15 Lipca 2018

Rezultat zbiórki

Mamy wieści od Chrupka!

W związku z nawracającym problemem z wykrzywianiem się stópek chłopca, lekarze podjęli decyzję, że teraz najważniejsza jest operacja stóp, mająca na celu poprawienie ich ustawienia i polepszenie chodu. Odbędzie się 25 lipca w Wiedniu. To już druga tego typu operacja- stópki niestety wciąż wracają do swojego pierwotnego położenia.

Przeprowadzenie operacji bioder, na którą zbieraliśmy, stanęło pod znakiem zapytania. Jeśli nie uda się rozwiązać problemu z ustawieniem stópek, jej przeprowadzenie byłoby niepotrzebne – na pewno istniałaby wtedy konieczność reoperacji, bo biodra znowu uległyby zwichnięciu. W trakcie badań okazało się też, że Aleks ma problemy z kolankami i kręgosłupem. Teraz trzeba skupić się na ich leczeniu.

Jeśli lekarze zdecydują się na przeprowadzenie operacji bioder,  stanie się to prawdopodobnie dopiero za kilka lat lub dopiero wtedy, gdy chłopczyk będzie nastolatkiem. Wtedy zapewne odbędzie się to w innej klinice w Aschau, inny będzie też kosztorys. Aleks wymaga jednak leczenia już teraz – możliwe, że będą potrzebne operacje, związane z kolankami i kręgosłupem, które uszkadza dysplazja. To ogromne koszty. Wyraziliśmy więc zgodę, aby zebrane środki zostały przeznaczone na bieżące leczenie chłopca i niezbędne mu teraz operacje. Chłopczyk już zaczął chodzić i sprawia mu to ogrom radości, trzeba jednak pokonać problem z wykrzywionymi stópkami.

Trzymamy kciuki za operację i dalszy rozwój Chrupka!

Aleks Pittner

Ładuję...

4 200 zł

CodeTwo

300 zł

loando.pl

200 zł

Profi Partner Okna i Drzwi

2 darowizny na tę zbiórkę, ostatnia
100 zł

SmartYou

Pokaż więcej

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 2 793 osoby
72 130,22 zł (35,82%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość