Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

typ Szpital

lokalizacja Łódź, łódzkie

 

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

Z uwagi na ogromne zagrożenie epidemiologiczne i problemy z wyposażeniem szpitala w podstawowe środki ochrony indywidualnej dla lekarzy, pielęgniarek, diagnostów i sanitariuszy  zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe naszej placówki lub o przekazanie w formie darowizny środków ochrony osobistej dla pracowników naszego Szpitala. SP ZOZ Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi  to Szpital, który w zakresie swojej działalności ma 150 łóżek pediatrii, 40 łóżek onkologii dziecięcej, 130 łóżek psychiatrii dorosłych, 30 łóżek psychiatrii dzieci i młodzieży oraz 400 łóżek do udzielania świadczeń medycznych dla dorosłych z zakresu kardiochirurgii, kardiologii, ortopedii, chirurgii, diabetologii, endokrynologii, nefrologii i innych, a także największą stomatologię w Polsce.

Na potrzeby całego województwa łódzkiego w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi utworzyliśmy Laboratorium wirusologiczne przeznaczone do diagnostyki dotyczącej koronawirusa SARS-CoV-2 oraz zakażeń COVID-19.

Na chwilę obecną potrzebujemy środki ochrony osobistej w postaci::

–  Kombinezony ochronne pełnobarierowe

–  fartuchy pełnobarierowe

–  fartuchy jednorazowe

–  maseczki  typ FFP2

–  maseczki typ FFP3

–  maseczki chirurgiczne

–  rękawice nitrylowe różne rozmiary

–  płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni

–  przyłbice lub gogle

–  rękawice sekcyjne długie

–  ochraniacze na obuwie

Głównym celem jest zapewnienie niezbędnych środków do dalszej pracy nad diagnozowaniem pacjentów w wyjątkowym stanie zagrożenia koronawirusem.

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na zakup wyżej wymienionego sprzętu.

Dziękujemy za wszelką pomoc.