Cuda Pod Dachem

Fundacja Brat Słońce

Cuda Pod Dachem

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0181743
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

remont dachu w ośrodku San Damiano dla osób uzależnionych

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Brat Słońce
Fundacja Brat Słońce
Kraków, małopolskie
Rozpoczęcie: 8 Lutego 2022
Zakończenie: 6 Listopada 2023

Opis zbiórki

Potrzebujemy Twojej pomocy w zbieraniu środków na remont dachu w ośrodku San Damiano. Miejscu, gdzie ludzie po pokonaniu wielu zakrętów życiowych, wychodzą wreszcie na prostą i mogą wrócić do funkcjonowania w społeczeństwie. Gdzie zostawiają swoje demony i zaczynają żyć na nowo. Trudno jednak to osiągnąć nie mając dachu nad głową...

Fundacja Brat Słońce

Ośrodek San Damiano to zamknięty ośrodek, w którym terapia trwa od 6 do 12 miesięcy. Przyjmowani są ludzie uzależnieni od narkotyków albo z uzależnieniami mieszanymi, czyli od narkotyków i dodatkowo leków, alkoholu, gier komputerowych, internetu, hazardu czy dopalaczy. Warunki, w jakich leczą się pacjenci ośrodka San Damiano w Chęcinach, są, niestety bardzo trudne...

W zabytkowych zabudowaniach klasztornych jest zimno i wilgotno. Mimo to, terapię uzależnień ukończyło ponad 1300 osób, które otrzymały szansę na nowe życie. Franciszkanie i zespół terapeutów pracują z człowiekiem. Na wszystkich pozostałych czeka zaszczytna i bardzo ważna funkcja pomocy w stworzeniu odpowiednich warunków – aby deszcz nie przedzierał się przez sufit, a wiatr nie dał rady już więcej podnieść blachy nad kuchnią. Każdy zasługuje na suche i bezpieczne miejsce – szczególnie do rozpoczęcia nowego, dobrego, trzeźwego życia.

Fundacja Brat Słońce

Jednym z pacjentów jest Robert, który mówi o pobycie następujące słowa: San Damiano jest na chwilę obecną moim domem i nie zamieniłbym go na żaden inny ośrodek. Oddaję to w pracy nad sobą i w muzyce, którą komponuję – też dotyczącą tego, żeby się nie poddawać i walczyć o trzeźwość, i próbować, i akceptować w sobie prawo do błędu i rożnych trudności, bo tacy jesteśmy. Tak naprawdę możemy żyć na trzeźwo i nie musi być idealnie i świetnie. Dlatego… po prostu cuda pod dachem się dzieją!


Cztery budynki ośrodka San Damiano zostaną w dużej mierze wyremontowane z dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Projekt termomodernizacji obejmuje m.in. instalację pomp ciepła, kaloryferów, wymianę tynków, instalację fotowoltaiczną. Dach pozostał na głowie franciszkanów. Bez pomocy ludzi takich, jak Ty, cała inwestycja nie ma większego sensu – nad całym ośrodkiem musi być szczelny i ciepły dach.

Musimy zebrać jeszcze 500 000 zł, żeby zamknąć pierwszy etap nowego dachu (łącznie potrzebujemy ok. 3 mln zł) nad ośrodkiem San Damiano w Chęcinach. To jedyny sposób, żeby stworzyć pacjentom bezpieczne i godne miejsce leczenia i rozpoczynania trzeźwego życia.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0181743
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki