Fundacja Cultura Animi

Fundacja Cultura Animi

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Głównym celem naszej działalności jest wspieranie i promocja uzdolnionej muzycznie młodzieży poprzez m.in. realizację szerokiej gamy wydarzeń i projektów służących rozwojowi młodych talentów w Polsce. 

Organizujemy festiwale i koncerty z udziałem młodzieży z całej Europy. Zapraszamy na nie najbardziej obiecujących młodych muzyków. Pokazy ich umiejętności są zawsze niezwykłym wydarzeniem artystycznym. Wywołują aplauz i przyciągają tłumy słuchaczy. Wspólne występy muzyków z różnych krajów są znakomitą okazją do ich wzajemnego poznania, poszerzenia artystycznych horyzontów i nawiązania bezcennych kontaktów. Znakomicie realizują postulat integracji młodego pokolenia Europejczyków wokół wspólnych i uniwersalnych wartości kulturalnych.

Drugim nurtem naszej misji jest popularyzacja muzyki sakralnej. To szczególny rodzaj twórczości artystycznej, z którym stykamy się wszyscy bez względu na poziom zainteresowań muzycznych. Muzyka w świątyni jest niezwykłą formą modlitwy i kontemplacji. Tworzy niepowtarzalny i podniosły klimat. Jest owocem głębokich przeżyć religijnych jej twórców, dlatego doceniamy jej niezwykłe bogactwo i wyjątkowość.

Stale współpracujemy z najwybitniejszymi artystami scen polskich. Jednak zawsze gdy to możliwe, staramy się promować i pokazywać naszych młodych podopiecznych. Dlatego na naszych koncertach oprócz wielkich nazwisk możecie Państwo podziwiać najzdolniejszych uczniów i studentów polskich uczelni muzycznych.