Pioruny w głowie Cypriana

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 7 998 osób
422 297,14 zł (121,79%)
Zbiórka na cel
operacja usunięcia ogniska padaczkowego w Niemczech

Cyprian Gaweł

Hel, pomorskie

Dysplazja korowa, padaczka lekooporna

Rozpoczęcie: 1 Marca 2016
Zakończenie: 9 Sierpnia 2016

Pioruny w głowie Cypriana, to nie zagadkowe zjawisko, a napady spowodowane padaczką, na którą nie działa żaden lek. By zmienić życie chłopca, ognisko padaczkowe znajdujące się w jego mózgu, musiało zostać odcięte od jego pozostałej części. Brzmi nieprawdopodobnie? Taka właśnie była operacja, jaką dzięki Wam Cyprian przeszedł w Schön Klinik w Niemczech.

Cyprian Gaweł

30 listopada 2016 r. lekarze otworzyli czaszkę Cyprianka. Operacja nie była prosta, ale jeszcze tego samego dnia chłopiec z  sali pooperacyjnej został przeniesiony na intensywna terapię. Został wybudzony. Zaczął ruszać nóżkami i rączkami. Mówił. To bardzo ważne.

Niestety nie obyło się bez pooperacyjnych komplikacji. Gorączka dała się we znaki. Opuchlizna nie ułatwiała rekonwalescencji. Operowany obszar mózgu był bardzo rozległy i duża część czaszki musiała zostać wycięta.

Cyprian Gaweł

W trzeciej dobie po operacji gorączka minęła całkowicie. Cypriankowi zaczął dopisywać apetyt i zaczął wstawać z łóżka. To naprawdę bardzo szybko , jak na tak ciężką operację. 

Po zdjęciu opatrunku okazało się, że szew jest naprawdę długi. Duży obszar czaszki musiał być wycięty, aby usunąć chorą część mózgu. Główka została w całości ogolona. Kiedy jednak włoski urosną nie będzie nic widać. 

Cyprian Gaweł

Cyprian, to prawdziwy bohater nie tylko dla swoich rodziców, ale również innych dzieci zmagających się z lekooporną padaczką. Jego przykład pokazuje, jak bardzo medycyna idzie do przodu i że takie dzieciaki wcale nie muszą cierpieć! 

Rodzice Cyprianka prosili, by jeszcze raz Ci serdecznie podziękować za przyłączenie się do akcji - Dziękujemy :) 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 7 998 osób
422 297,14 zł (121,79%)