Cyprian Malinowski

Cyprian Malinowski, 3 latka

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0144774
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Cyprian Malinowski, 3 latka

Wada serca - Zespół Ebsteina
Prochowice, dolnośląskie

Cyprian urodził się w 2020 roku z wadą serca pod postacią Zespołu Ebsteina. O tym, ze jego serduszko będzie chore, rodzice dowiedzieli się w ciąży. Nie wiedzieli jednak, jak poważna będzie to wada i że po ratunek będą musieli jechać aż do USA.

Pandemia sprawiła, że tatę i rodzeństwo Cyprian poznał dopiero po kilku miesiącach. Życie z chorobą Cypriana to nieustanny stres, ciągłe mierzenie saturacji, reagowanie na wszelkie niepokojące objawy, poczucie, że zignorowanie któregoś może zakończyć się pobytem w szpitalu i walką o życie Cypriana. 

Dzięki zbiórce na siepomaga.pl Cyprian mógł w marcu 2022 roku trafić w ręce najlepszych specjalistów z UPMC Children's Hospital w Pittsburghu. Operacja to był trudny czas, ale warto było - Cyprian doszedł do siebie, wrócił do Polski. Na drugie urodziny już sam chodził - to dla niego wielki wyczyn, ale zoperowane serduszko dało mu więcej sił.

Cyprian cały czas musi być pod opieką specjalistów: kardiologa i neurologa. Badania będzie miał robione regularnie w Polsce, a następnie tłumaczone i wysyłane do lekarzy z USA, żeby zespół, który go operował mógł ocenić jego aktualny stan i w razie problemów, reagować jak najszybciej. W Polsce poza wizytami Cyprian musi być też stale rehabilitowany, żeby dogonić w rozwoju rówieśników. Każde wsparcie to będzie dla niego duża pomoc, dlatego prosimy o wpłaty dla Cypriana.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0144774
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki