Mieszkam sam w bloku bez windy – proteza to moja szansa na samodzielność!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 345 osób
18 326 zł (81,55%)
Brakuje jeszcze 4 144 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Zakup protezy nogi

Czesław Malicki, 69 lat

Bukowa, ul. Szkolna, świętokrzyskie

Amputacja nogi

Rozpoczęcie: 17 Marca 2020
Zakończenie: 6 Listopada 2020

Mam na imię Czesław. Przez wiele lat, mimo choroby, udawało mi się w miarę normalnie żyć. Bardzo lubiłem jeździć na grzyby, spędzać czas na łonie natury, miałem pracę. Niestety w 2015 roku wszystko się zmieniło – choroba zaczęła pokazywać swoje najgorsze oblicze, zabierając mi wszystko to, co zawsze kochałem...

Zatory i zakrzepy tętnic w nogach sprawiły, że zaczęły się okropne bóle nóg i stóp. Słaba odporność zrobiła swoje – wdała się ostra i postępująca martwica prawej nogi. By uniknąć zakażenia całego organizmu, lekarze zdecydowali o natychmiastowej amputacji nogi. To było drastyczne i ciężkie do zaakceptowania rozwiązanie, ale jedyne, bym nadal żył. Musiałem się zgodzić – nie było innego wyjścia. Czasem w życiu trzeba podejmować nawet tak brutalne decyzje. 

Przeszedłem trudne chwile, ale nie poddaję się, bo mam dla kogo walczyć. Mam trójkę dzieci oraz sześcioro wnuków – jeszcze zamierzam być aktywnym dziadkiem i chodzić na spacery z wnukami i. Niestety obecnie poruszam się na wózku inwalidzkim i wiele sytuacji sprawia mi trudności. 

Mieszkam sam – w bloku bez windy, na 3 piętrze. Bez pomocy innych nie mam szans na wyjście z domu. Od ponad roku jestem zatem uwięziony w mieszkaniu. Proteza to moja jedyna szansa na powrót do sprawności, na samodzielność, na życie bez barier. Koszt protezy jest jednak ogromny – nie stać mnie na to, dlatego bardzo proszę o wsparcie. 

Proszę, pomóż mi wrócić do normalnego życia!

Czesław

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 345 osób
18 326 zł (81,55%)
Brakuje jeszcze 4 144 zł
Wesprzyj Wesprzyj