Czasu nie da się cofnąć, ale wciąż możemy zawalczyć o sprawność mojego brata!

Damian Łusiak

Czasu nie da się cofnąć, ale wciąż możemy zawalczyć o sprawność mojego brata!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0107888
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

8-tygodniowy turnus rehabilitacyjny, zakup nowoczesnych protez

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Moc Pomocy
Damian Łusiak, 39 lat
Śrem, wielkopolskie
Stan po wypadku, amputacja obu nóg
Rozpoczęcie: 15 Stycznia 2021
Zakończenie: 26 Maja 2024

Opis zbiórki

13.12.2020 – data, którą zapamiętamy do końca życia. To właśnie tego dnia w strasznym wypadku samochodowym ucierpiał mój brat Damian. Ciężko wracać do czasów, w których wszystko było inaczej. Każdego dnia błagam o to, by los, choć na chwilę się do nas uśmiechnął...

Damian ma dopiero 36 lat. Przed nim jeszcze całe życie. Życzliwy i pozytywnie nastawiony do życia, z ogromnym gronem przyjaciół. Fachowiec w swojej dziedzinie. Przed wypadkiem prowadził spokojne życie – pracował, spotykał się ze znajomymi, miał marzenia, oddawał się swoim pasją. 

Damian Łusiak

Wypadek w jednej sekundzie obrócił życie Damiana o 180 stopni. Zabrał wszelkie marzenia, plany i chęć do życia. Damian tuż przed Świętami Bożego Narodzenia przyjechał z Niemiec do domu, zobaczyć się z bliskimi. Wracając, uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu – jako pasażer jednego z aut ucierpiał najbardziej... Doznał podwójnej amputacji nóg, wielu urazów wewnętrznych oraz poważnego złamania miednicy, a także skomplikowanego złamania prawej ręki…

Za nim kilka operacji, w tym ratującej życie. Jednak, aby mój brat w pełni mógł dojść do siebie, wymaga intensywnej rehabilitacji, pomocy lekarzy i specjalistów. 

Damian ma ogromną chęć i wolę walki. Mimo to bywają te gorsze dni, w których zamyka się w sobie i nie ma ochoty z nikim rozmawiać. Marzenia o normalności, wyjściu z domu i spotkaniu się ze znajomymi są ogromne. Czasami są motorem napędowym do działania, czasami tworzą jeszcze większą tęsknotę za tym co było… A już nie wróci. 

Damian jest w domu. W pierwszej kolejności potrzebuje wsparcia finansowego, by mógł rozpocząć rehabilitację i zakupić protezy obu nóg. Cały czas trwają diagnostyki, by dopasować te odpowiednie, które nie obciążą już i tak bardzo mocno zniszczonej miednicy. 

Dlatego zwracamy się o pomoc i wsparcie. Wierzę, że dobro wraca!

Dorota – siostra Damiana.

Damian Łusiak

➡️ Damianowi można pomóc biorąc udział w LICYTACJACH

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0107888
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki