"Dzielni Architekci Rozumu", bo edukacja to coś więcej niż szkoła:)

Stowarzyszenie pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy „Przyjaciele Seniorów” działa na terenie miasta Wrocławia już od 19 lat. Pomagamy osobom starszym, szczególnie tym, które zostały dotknięte chorobami otępiennymi mózgu, w tym Alzheimerem, demencją czy otępieniem starczym. Pracujemy również z dziećmi
w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Poprzez swoje działania uwalniamy od stereotypów i ułatwiamy spojrzenie na siebie nawzajem z większą otwartością.

Na chwilę obecną prowadzimy dwa dzienne ośrodki wsparcia dla osób starszych ze schorzeniami otępiennymi a szczególnie
z chorobą Alzheimera oraz Niepubliczne Przedszkole i Żłobek.
W pięknym starym Pałacyku z zabytkowym parkiem, przy
ul. Sołtysowickiej 59 „a" we Wrocławiu, znajduje się jeden z naszych ośrodków dla osób starszych oraz Niepubliczne Przedszkole ”Dzielne Dzieciaki – dziewczynki i chłopaki” i Żłobek Niepubliczny „Dzielne Maluszki”, gdzie wspólnie uczymy się tolerancji.

W ramach terapii osób starszych realizujemy różnorodne zajęcia, które mają na celu usprawniać ruchowo, wspierać pamięć, logiczne myślenie, mowę. Pragniemy by nasi podopieczni czuli się bezpieczni, potrzebni, lubiani i akceptowani. A w tych wszystkich działaniach naszą ideą przewodnią jest integracja międzypokoleniowa. Inicjujemy więc wspólnie z dziećmi spacery, wycieczki, spotkania, obchodzimy święta i ważne uroczystości. Chcemy poprzez te działania dalej się rozwijać i realizować idee integracji i wzajemnej tolerancji.

Naszym pragnieniem, a zarówno pragnieniem naszych przedszkolaków i ich rodziców jest "powołanie do życia" szkoły podstawowej, która działałaby w oparciu o nasz autorski program nauczania, a byłby ona kontynuacją programów ze Żłobka
i Przedszkola. Szkoła otrzyma nazwę "Dzielni Architekci Rozumu",
w skrócie DAR.
Będzie to nasz wspólny DAR dla uczniów, którzy będą wzrastać w duchu wartości.

Dlatego zwracamy się z prośbą do Państwa o pomoc
w zrealizowaniu tego projektu. Szkoła powstanie na I piętrze ww. budynku, którego pomieszczenia wymagają jednak uprzedniego  remontu i odpowiedniego wyposażenia. Potrzebne są m.in. wsparcie finansowe i/lub materiały budowlane czy choćby wyposażenie sal.

Myśląc o przyszłości, nie zapominamy o teraźniejszości i równolegle pozyskujemy środki na remonty pomieszczeń w celu rozszerzenia działalności z myślą o seniorach. Pragniemy, także nadmienić, iż Stowarzyszenie nieustannie prowadzi działania, które mają na celu przywrócenie świetności „Pałacyku pod Platanem” zarówno tej zewnętrznej jak i tej wewnątrz budynku, a którego renowacja pochłania ogromne nakłady pieniężne.

Każda okazana przez Państwa pomoc będzie dla Nas niezwykle ważna, gdyż pozwoli nam przybliżyć się do celu. Patrząc na nasz budynek i jego potrzeby 50 000,00 zł. to kwota zarówno duża jak i bardzo mała. Jednak dzięki niej będziemy w stanie wyremontowac pomieszczenia na Szkołę i zakupić niezbędne wyposażenie. I może dzięki Państwa wsparciu uda nam się
1 września 2017 roku powitać pierwszych Dzielnych Uczniów.

Jeżeli nie możecie Państwo wesprzeć nas osobiście, to będziemy równie wdzięczni za udostępnienie naszej inicjatywy wśród Waszych znajomych. Sami możemy niewiele, ale Razem jesteśmy siłą.

Bo warto sobie nawzajem pomagać, bo przecież Jesteśmy sobie potrzebni 

Wsparli

30 zł

Staś

100 zł

Zoska B

Trzymamy kciuki
100 zł

Mateusz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

X zł

SZYMON

300 zł

IDA

Pokaż więcej

1%
671 zł Wsparło 8 osób CEL: 50 000 ZŁ