W ułamku sekundy stracił swoje dotychczasowe życie... Teraz walczy, by je odzyskać!

Darek Cimochowski

W ułamku sekundy stracił swoje dotychczasowe życie... Teraz walczy, by je odzyskać!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0357954
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Roczny pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Darek Cimochowski, 41 lat
Suwałki, podlaskie
Ostra niewydolność płucna w następstwie zabiegu chirurgicznego na klatce piersiowej, tętniak odcinka piersiowego tętnicy głównej - pęknięty, choroba nadciśnieniowa z zajęciem serca, porażenie kończyn dolnych
Rozpoczęcie: 12 Października 2023
Zakończenie: 12 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Rok temu jego życie wywróciło się do góry nogami. To był zwykły dzień, jak każdy inny – Darek spędzał go w trasie, jest zawodowym kierowcą. Nie spodziewał się, że to był ostatni dzień, w którym usiadł za kierownicę.

Postanowił zrobić sobie przerwę w trasie, bo już od kilku dłuższych chwil źle się czuł. Wyszedł z auta, przeszedł parę kroków i wrócił do kabiny, żeby się położyć. Wtedy poczuł ten przeszywający ból w stopach, a chwilę później nie czuł ich już wcale. Karetka przyjechała niemalże natychmiast, zabierając Darka do szpitala. Przeprowadzono szereg badań i operację, która uratowała mu życie. 

Darek doznał rozwarstwienia aorty, wskutek czego doszło do niedotlenienia rdzenia kręgowego. Jest sparaliżowany od pasa w dół. Przebył intensywną rehabilitację w szpitalu, podczas której dochodziło do wielu komplikacji. Krwiak na śledzionie, zapalenie jelita grubego, bakteria, niewydolność nerek. Jego życie wisiało na włosku. Doszło do tego, że lekarze wzywali rodzinę, sugerując, że już czas się pożegnać. Stan Darka określali jako agonalny. Cudem udało mu się z tego wyjść!

Minął już rok, od dnia, który zmienił życie Darka o 180 stopni. Cały ten czas spędził w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym, zakaźnym i w hospicjum. Nie poddał się ani na chwilę! Ma w sobie ogromną wolę życia, chęć do walki i nadzieję, że jeszcze będzie dobrze, że odzyska swoje dawne życie. Uwielbia czytać książki, jazdę na rolkach, szkolenia z rozwoju osobistego. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy.

Lekarze dają nadzieję na to, że Darek stanie na nogi. Ale żeby tak się stało, niezbędna jest intensywna, trudna, codzienna rehabilitacja. Tylko ona może dać Darkowi szansę na powrót do zdrowia i odzyskanie życia.

Darek nigdy by się nie spodziewał, że kiedyś będzie musiał stanąć po drugiej stronie i prosić o wsparcie. Jest to dla niego bardzo trudne, ale to jedyna droga... Sam nie ma funduszy, które pozwoliłyby opłacić kosztowną rehabilitację. Prosimy, otwórzcie swoje wielkie serca dla Darka. On naprawdę bardzo Was potrzebuje!

Bliscy Darka

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0357954
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki