Świat ciszy to świat strachu! Nie pozwól, by w życiu mojego syna zapadło milczenie

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 503 osoby
35 406 zł (100%)
Zbiórka na cel
Procesor dźwięku do implantu słuchowego

Dawid Brzęczek, 16 lat

Tarnowskie Góry, śląskie

Wodogłowie pokrwotoczne, Mózgowe Porażenie Dziecięce, głuchota całkowita, autyzm, krótkowzroczność, astygmatyzm, niedorozwój móżdżku

Rozpoczęcie: 11 Września 2019
Zakończenie: 31 Stycznia 2020

31 Stycznia 2020, 10:58
Dobre wieści – Udało się uzbierać całość środków

Mamy do przekazania wspaniałą wiadomość. Rodzinie udało się zebrać brakującą kwotę dla swojego synka. Pieniądze od tej chwili nie stanowią już przeszkody. Bardzo się cieszymy i ściskamy kciuki za Dawida! 

W imieniu rodziny dziękujemy za każdą złotówkę, którą przekazaliście dla Dawidka. Dzięki Wam ten wspaniały chłopiec może rozpocząć swoją drogę do sprawności!

Ze względu na całkowitą głuchotę wszczepiono Dawidowi w jednym uchu implant słuchowy. W drugim nie było takiej możliwości ze względu na zastawkę w głowie. Dzięki temu jednemu implantowi w ogóle mam kontakt z synem. Taki implant wiąże się z noszeniem zewnętrznego procesora. Gdy trzeba go ściągnąć np. do kąpieli, gdy bateria się rozładuje, syna otacza głucha cisza. Bardzo się wtedy denerwuje, staje się agresywny. Dla dziecka autystycznego, jakim jest Dawid, to sytuacja niezrozumiała.

Dawid Brzęczek

By nie narażać Dawida na stres, wymieniam baterię w procesorze, gdy synek śpi. Pewnych sytuacji nie da się jednak przewidzieć. Sprzęt się psuje, a na to nie mam wpływu. Na nowy czeka się bardzo długo, a naprawa trwa nawet miesiąc. Dla Dawida oznacza to wiele tygodni bez jakiegokolwiek kontaktu. 

Dawid urodził się o trzy miesiące szybciej, niż powinien. Niestety, to spowodowało wiele problemów z jego zdrowiem. Dawidek od urodzenia także nie słyszy i to spędza nam największy sen z powiek. 

Idealnym rozwiązaniem dla Dawida byłby procesor zastępczy. Taki, który w każdej awaryjnej sytuacji moglibyśmy używać. Niestety koszty są ogromne. Proszę, pomóż mojemu synowi. Nie wyobrażam sobie, by Dawid został całkowicie odcięty od dźwięków, mojego głosu…

Dawid jest dzieckiem niepełnosprawnym od urodzenia. Ma wiele niepełnosprawności m.in. wodogłowie pokrwotoczne, autyzm wczesnodziecięcy, mpdz, niedorozwój móżdzku, głuchota całkowita, krótkowzroczność, astygmatyzm. Po urodzeniu przeszedł zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych, posocznicę gronkowca, retinopatie.

Tak chorego dziecka nie sposób zostawić w totalnej ciszy, nie można mu tego zrobić, dlatego prosimy Was o pomoc...

Dawid Brzęczek

Bez procesora nie jesteśmy w stanie w niczym mu pomóc, ponieważ wtedy nie mamy żadnego kontaktu. Procesor umożliwia nam bezpośredni kontakt w codziennych czynnościach i bezpośredni kontakt z nam. Koniecznym jest ta zbiórka, która pozwoliłaby na zakup procesora dźwięku, dzięki któremu możemy porozumiewać się z synem, a syn może cieszyć się każdym dniem wśród słyszących...

Mama

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 503 osoby
35 406 zł (100%)