Rehabilitacja to jedyny lek! Pomagamy Dawidowi!

Dawid Buniowski

Rehabilitacja to jedyny lek! Pomagamy Dawidowi!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0180687
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Dwa turnusy rehabilitacyjne

Dawid Buniowski, 20 lat
Kętrzyn, warmińsko-mazurskie
Rozpoczęcie: 17 Lutego 2022
Zakończenie: 19 Maja 2024

Opis zbiórki

Patrzysz na swoje dziecko i wiesz, że jedyne, co możesz dla niego zrobić, to rehabilitować. Nic innego nie jest w stanie pomóc. Dawid od urodzenia choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe i padaczkę lekooporną. Już nie raz przekonałam się, że ćwiczenia i turnusy potrafią zdziałać cuda, dlatego muszę mu to zapewnić na kolejny rok. Proszę Was o pomoc, aby było to możliwe.

Koniec trzeciego trymestru ciąży przyniósł tragedię, która zaważyła na całej naszej przyszłości. Zaburzenie rzadko kiedy udaje się rozpoznać tuż po urodzeniu, dlatego przez pierwszy rok byliśmy zupełnie nieświadomi dramatu, który nas czekał.

W końcu zauważyliśmy, że Dawid rozwija się inaczej, niż powinien – był ciągle niespokojny i płaczliwy, nienaturalnie prężył całe ciało. Lekarz uważał, że to kolka, ale ja miałam zupełnie inne przeczucia. Kiedy synek nie zaczął siadać w odpowiednim czasie, byłam już pewna, że moja intuicja niestety się nie myli. Zaczęła się wędrówka – od jednego gabinetu do drugiego. Rozpoczął się żmudny proces diagnostyczny i w końcu poznaliśmy naszego wroga. Oprócz mózgowego porażenia dziecięcego, lekarze rozpoznali małogłowie oraz zespół Lennoxa-Gastauta, czyli padaczkę lekooporną o bardzo ciężkim przebiegu. Byliśmy zrozpaczeni, bo wtedy dotarło do nas, jak okrutna jest ta przepowiednia przyszłości. Dotarło, że Dawid już zawsze będzie wymagał stałej opieki innych osób...

Zaczęliśmy rehabilitować syna, bo to jedyny lek na jego chorobę. Dzięki codziennym wyczerpującym ćwiczeniom, wyjazdom na turnusy rehabilitacyjne, urządzeniom ortopedycznym oraz niezliczonym bolesnym i stresującym zabiegom, Dawid zaczął chodzić. Rehabilitacji nie możemy jednak przerwać, bo to oznaczałoby utratę tego, co osiągnęliśmy do tej pory. Prosimy o pomoc!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0180687
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki