Nastoletni piłkarz kontra chłoniak! Pomóż Dawidowi!

Dawid Krefta

Nastoletni piłkarz kontra chłoniak! Pomóż Dawidowi!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0197954
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie, rehabilitacja, środki pielęgnacyjne, specjalistyczna dieta, dojazdy

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Dawid Krefta, 13 lat
Gdynia, pomorskie
Nieziarniczy chłoniak T-komórkowy
Rozpoczęcie: 6 Kwietnia 2022
Zakończenie: 21 Lutego 2024

Opis zbiórki

"Czy ja mam raka?" – takie pytanie zadał mój niespełna dwunastoletni syn lekarzowi. Słowa, które mówią o chorobie zawsze będą trudne. Ale ich dobór jest niezwykle ważny, szczególnie gdy kieruje się je do dzieci. Nowotwór, choć złośliwy i zagrażający życiu nie jest niepokonany. Z taką świadomością Dawid powiedział, że będzie walczył.

Nasze życie toczy się między szpitalem a domem. Nieziarniczy chłoniak T-komórkowy skóry – tak się nazywa największy wróg, z którym przyszło nam się zmierzyć. Dawid na własne oczy widzi, jak poważna jest choroba, jak go osłabia i uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Chemioterapia trwa, ale jej efekty widać gołym okiem.  Zmiany nowotworowe pojawiły się pod kolanem, na policzku, brzuchu i śledzionie. Lewa noga cała siniała i czerwieniała. Na policzku pojawiły się torbiele. Do tego wysoka gorączka, dreszcze, osłabienie, ciągła senność. Dzięki leczeniu te objawy znikają. 

Dla nas jest to niezwykle ważne, że organizm przyjmuje chemię i walczy. Sam Dawid znosi to raz lepiej, raz gorzej. Ale jest niezwykle dzielny i przyjmuje wszystkie planowane protokoły. Jeśli nic się nie wydarzy, chemioterapia zakończy się w sierpniu. Do tej pory musimy postarać się, by jego organizm był jak najlepiej odżywiony i regularnie wzmacniany. By powrót do normalności przebiegł jak najlepiej. 

Z Dawidem jestem tylko ja. Każde wsparcie jest niezwykle cenne i zapewni niezbędną pomoc w powrocie do zdrowia. Bardzo wierzymy w to, że w tym zakończy się ten koszmar i nigdy więcej nie wróci.

Dawid od maleńkiego gra i uwielbia piłkę nożną, ma ogromne wsparcie swoich kolegów i koleżanek. Nie ma opcji, by coś poszło nie tak. Tworzymy drużynę, z którą pokonamy chorobę, a każdy może mieć udział w tym zwycięstwie!

Magda, mama Dawida

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0197954
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki