Fundacja Dignify

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja warszawa, mazowieckie

Fundacja Dignify powstała po to, aby wspierać Dzieci i ich Rodziny  w sytuacjach, gdy pojawia się niepewność, strach i ból towarzyszący procesowi leczenia

Razem chcemy budować świat bez emocjonalnego znieczulenia.

Pomagamy Dzieciom w sytuacjach, gdy pojawia się strach i ból, brak zaufania i wiary we własne możliwości po usłyszeniu trudnej diagnozy.

Dajemy narzędzia Rodzicom i kadrze medycznej aby pomóc małemu Pacjentowi odnaleźć komfort i spokój w tak nowej i trudnej sytuacji jaką jest wizyta u lekarza, zastrzyk czy pobyt w szpitalu.

Wszystko zaczęło się w Ameryce, gdzie 3-letnia Jadzia przeszła dwie skomplikowane operacje ortopedyczne, wydłużanie nogi i wielotygodniowe trudne rehabilitacje. Ta mała dziewczynka po tak trudnych doświadczeniach nie boi się szpitala, lekarzy, igieł i jakże nowego świata do którego trzeba było przywyknąć. Do pielęgniarek i rehabilitantów uśmiechała się szczerze a po powrocie często powtarza, że chciałaby przeżyć taką przygodę jeszcze raz.

Sekret tkwił w innowacyjnym podejściu do małego Pacjenta, zabawie terapeutycznej i dostosowanym do dziecka sposobie oswajania szpitala i koniecznych procedur medycznych. Sposobie pełnym empatii, szacunku, godności i uważności na potrzeby emocjonalne jako wsparcie procesu leczenia.

Dzieci oswajają świat przez zabawę, przez nią odkrywają go, nadają sens swoim doświadczeniom i dzięki niej dochodzą do siebie po życiowych porażkach czy też w bolesnych sytuacjach. Tego doświadczyła Jadzia. Teraz wie, że może wszystko bo jest silna i zdeterminowana bo wierzy w swoje silne strony.

Zabawa terapeutyczna tłumaczy świat językiem dziecka, wzmacnia pewność siebie i pomaga zmierzyć się z trudną diagnozą dziecku. Rodzicowi daje wspaniałe narzędzie do zrozumienia potrzeb i lęków malucha oraz co najważniejsze bycia tu i teraz z dzieckiem.

Fundacja chce przenieść te doświadczenia na grunt naszego kraju ucząc lekarzy, pielęgniarki i Rodziców tego jak pomóc najmłodszym i ich rodzinom w chwilach, kiedy ból i strach przejmują kontrolę nad sytuacją.

Już dziś na naszej stronie tworzymy największą w Polsce bibliotekę zabaw terapeutycznych, których może użyć Rodzic, lekarz czy pielęgniarka aby szybciej i sprawniej zrobić zastrzyk, przeprowadzić badanie i oswoić Dziecko  z tym co nowe i nie zawsze przyjemne, podczas pobytu w szpitalu czy u lekarza.

Szkolimy kadrę medyczną z tego, jak traktować małego pacjenta zawsze najpierw jako Dziecko a dopiero później jako pacjenta, jakiego języka i jakich zabaw należy użyć aby oswoić gabinet, procedurę i świat szpitalny.

Tylko dzięki Twojej pomocy stworzymy nową jakość opieki nad chorymi Dziećmi i ich rodzinami.

Wesprzemy małego pacjenta, jego Rodziców i rodzeństwo przed planowanym pobytem w szpitalu, w jego trakcie i przygotujemy wszystkich na powrót do normalności na najwyższym poziomie z poszanowaniem jego praw i godności.

Wesprzyj nas i pomóż nam budować świat …bez emocjonalnego znieczulenia bo jest dla kogo.

Rocznie do szpitali w Polsce trafia ponad milion dzieci ! 

Możesz dołączyć do naszego projektu odwiedzając naszą stronę : www.projectdignify.com

Wpłaty

Ładuję...