Rehabilitacja to jedyna szansa na zatrzymanie choroby tych dzieci

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 383 osoby
10 735 zł (12,68%)
Brakuje jeszcze 73 902 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
półroczna rehabilitacja, zakup sprzętu rehabilitacyjnego

Wojtek i Maciej Gorajczyk, 8 lat

Stryjkowo, warmińsko-mazurskie

Zanik mięśni

Rozpoczęcie: 15 Listopada 2018
Zakończenie: 15 Listopada 2019

“Wojtek i Maciuś to nasi ukochani synowie. Chcielibyśmy przychylić im nieba, sprawić, by ich dzieciństwo było zdrowe i szczęśliwe. Niestety, zanik mięśni jest nieuleczalny. Nie ma obecnie dobrego sposobu na to, by wyleczyć chłopców kompleksowo i ostatecznie...".

Wojtek i Maciej Gorajczyk

Maciej i Wojtek, chłopcy z niewielkiej miejscowości spod Lidzbarka Warmińskiego chorują na rzadką chorobę genetyczną – neuropatię aksjonalną zanik mięśni i włókien. Wojtek zmaga się z chorobą już 8 lat. Chłopiec z powodu zaniku mięśni i braku czucia ma trudności w poruszaniu się. Dzięki rehabilitacji przemieszcza się samodzielnie, ale w specjalnym obuwiu i ortezie.

Każda zwyczajna dla zdrowego dziecka czynność, stanowi dla Wojtka codzienną, ogromną walkę. Na obecną chwilę leczenie farmakologiczne nie jest możliwe, z powodu braku leków na ten typ choroby, dlatego w jego przypadku bardzo ważna jest systematyczna rehabilitacja oraz sprzęt rehabilitacyjny, który chłopcy mogą wykorzystywać codziennie w domu. Rodzice myśleli, że to już koniec zmartwień, że będą walczyli o jedno dziecko. Los okazał się jednak nazbyt okrutny. Maciek miał szansę, której nie udało się wykorzystać.

Wojtek i Maciej Gorajczyk

W ostatnim czasie tę samą chorobę zdiagnozowano właśnie u młodszego Maćka. W przypadku tego 3-letniego chłopca rozpoczęcie szybkiej rehabilitacji sprawi, że będzie mógł żyć niemal zupełnie normalnie. 

Rodzice robią wszystko, by przywrócić im zdrowie, jednakże koszty przekraczają ich możliwości finansowe. Życie pod dyktando turnusów, ciągłych zajęć rehabilitacyjnych, to ogromne koszty, dlatego musimy im pomóc. 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 383 osoby
10 735 zł (12,68%)
Brakuje jeszcze 73 902 zł
Wesprzyj Wesprzyj