Małe życie niszczone przez chorobę! Odmień los Tomusia!

Tomek Kołodziejczyk
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

terapia neuropsychologiczna - jedyna szansa na ratunek

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Tomek Kołodziejczyk, 16 lat
Gdynia, pomorskie
czołowo-skroniowa padaczka lekooporna uszkadzająca mózg
Rozpoczęcie: 29 Października 2017
Zakończenie: 22 Marca 2020

Opis zbiórki

Czasami najgorsze choroby to te, których nie widać. Ciało Tomka jest zdrowe. To jego umysł jest chory… Ciągle niszczony przez okrutną chorobę. Tym trudniej zebrać pieniądze na terapię – jedyny sposób, który może pomóc i sprawić, że będzie mógł żyć w społeczeństwie, wśród nas. Bardzo, bardzo potrzebuję Twojej pomocy.

Tomek Kołodziejczyk

Jestem mamą 3 wspaniałych synów. Życie nam się potoczyło w taki sposób, że jesteśmy sami… Potrafimy jednak się wspierać… Dawać sobie miłość. Tomuś jest najmłodszym dzieckiem. Lubi przebywać wśród ludzi, powoduje, że zaczynają się uśmiechać. Jest jednak chory… Kilka lat temu zdiagnozowano u niego padaczkę niejasnego pochodzenia. Jest lekooporna. Nie działają lekarstwa.

Wydawało mi się, że w padaczce nie ma nic strasznego… Myliłam się. Każdy atak jest jak uderzenie pioruna… Nagły, gwałtowny. Każdy uszkadza mózg. Ataków jest mnóstwo… To powoduje stopniowe i regularne uszkadzanie obu płatów mózgu. 

Uszkodzenie płata czołowego powodu, że Tomek nie umie myśleć spontanicznie, jest niestabilny, ma zmiany nastroju… Uszkodzenia płata skroniowego skutkuje z kolei tym, że Tomek często nie rozumie tego, co mówi drugi człowiek. Ma problem z rozpoznaniem przedmiotów, twarzy i pamięcią… Często nie kontroluje też swojego zachowania, ma napady agresji, autoagresji… Wtedy Tomuś stanowi zagrożenie dla siebie, jak i ludzi, z którymi przebywa. Krzyczy, płacze, gryzie i bije, wyzywa, rzuca dokładnie wszystkim, co ma pod ręką… I tak nawet przez kilka godzin....

Tomek Kołodziejczyk

Jedynym ratunkiem dla Tomka jest terapia – trening kontroli emocji i neuropsychologiczny. Można jednak zmusić inne obszary mózgu do przejęcia funkcji tych uszkodzonych. Dzieje się tak dzięki terapii neuropsychologicznej. To jedyny ratunek… Od 3 lat syn jest pod opieką terapeutów, dzięki którym uczy się czytać, pisać i poznawać świat. Ćwiczy koncentrację i pamięć. Terapia uczy synka kontroli nad emocjami i powstrzymania impulsywnych reakcji, słowem – pozwala Tomkowi wyrobić odruchy, które dla naszego mózgu są bezwarunkowe.

Synek robi ogromne postępy! W 2016 r. przebywał na 4 godzinach lekcyjnych tygodniowo i tylko w obecności terapeuty. Po 3 latach Tomek przebywa na 90% lekcji, z czego tylko 1/3 stanowi zajęcia indywidualne. Syn ciężko pracuje, by odzyskać kontrolę nad życiem i nie dać się chorobie!

I tu wchodzi proza życia – finanse… Jako samotnej matce jest mi ciężko zapłacić za terapię Tomka, dlatego muszę prosić o pomoc. Dla dzieci jestem gotowa na wszystko, aby dać im skrzydła, by mogły swobodnie w życiu latać.

Tomek Kołodziejczyk

Tylko dzięki terapii Tomek może przebywać wśród innych dzieci… To jedyny sposób, by Tomek normalnie żył i funkcjonował w społeczeństwie bez ryzyka, że zrobi krzywdę komuś innemu lub sobie. Napady ciągle niszczą jego mózg… Dlatego musimy ciągle naprawiać to, co zniszczone! Terapia musi nieprzerwanie trwać. Każdy dzień bez treningu może spowodować zwiększenie liczby ataków. Stan synka będzie się stale pogarszał, co doprowadzić może do głębokiego upośledzenia!

Bardzo proszę o pomoc, bo to dla Tomka jedyny ratunek! Każda złotówka sprawia, że Tomek jest bliżej normalnego życia, które może prowadzić jako dziecko, nastolatek, a potem jako dorosły.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki