Wiktor Szczechowiak

Wiktor Szczechowiak, 6 lat

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0096578
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Wiktor Szczechowiak, 6 lat

Rdzeniowy zanik mięśni SMA typ I
Węgierska Górka, śląskie

Wiktor choruje na rdzeniowy zanik mięśni - SMA. Choroba nieuleczalna, która bez wdrożenia leczenia i rehabilitacji powoduje umieranie wszystkich mięśni, a na końcu śmierć przez uduszenie...

Wiktor Szczechowiak

Rodzice nie od początku znali diagnozę - badania przesiewowe noworodków nie były jeszcze wtedy standardem. Ale intuicja rodzicielska podopowiadała, że coś jest nie tak, że spokojne wg pediatrów dziecko to nie jest argument, żeby nie drążyć dalej. I drążyli, aż trafili do neurologa, który zlecił badania na SMA.

Podczas kilku zbiórek na siepomaga udało się zebrać pieniądze na niezbędny sprzęt rehabilitacyjny, refundowany lek podawany co 4 miesiące też był krokiem w kierunku ratowania Wiktora przed postępem choroby. Celem jednak była terapia genowa - zbiórka trwała ponad rok i w końcu w listopadzie 2022 roku udało się, pasek się zazielenił i pokazał całą potrzebną kwotę na leczenie. Taki piękny gest od setek tysięcy darczyńców o dobrych sercach.

Wiktor Szczechowiak

- Wiktor jest cudownym dzieckiem - uśmiechniętym, kochanym, wzruszającym wszsytkich swoją dobrą energią, mimo że choroba zabrała mu tak wiele, uczyniła z niego dziecko wiotkie, leżące. - mówią rodzice. - Nigdy nie straciliśmy nadziei, zawsze będziemy walczyć ze wszystkich sił, aby choroba Wiktora nie zabrała mu dzieciństwa, szansy na długie, dobre życie.

Dziękujemy wszystkim za dotychczasową pomoc dla Wiktora, nigdy Wam tego nie zapomnimy, ile dobroci otrzymał nasz synek. - Rodzice Wiktorka

Wszystkie wpłaty będą przeznaczone na dalsze wsparcie Wiktora.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0096578
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki