Marzenia Miłosza - chodzenie. Pomóż naszemu synkowi wstać z wózka inwalidzkiego!

Miłosz Botha

Marzenia Miłosza - chodzenie. Pomóż naszemu synkowi wstać z wózka inwalidzkiego!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0060194
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Roczna rehabilitacja i terapia Biofeedback

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Miłosz Botha, 11 lat
Żory, śląskie
Mózgowe Porażenie Dziecięce
Rozpoczęcie: 22 Września 2021
Zakończenie: 3 Lutego 2024

Opis zbiórki

Nasz synek ma 9 lat, a wciąż nie chodzi... Zobaczyć świat z innej perspektywy niż wózek inwalidzki to jego największe marzenie. Od 9 lat ciężko walczy o to, by mogło się spełnić... Aby tak się stało, potrzebujemy jednak Twojej pomocy. Prosimy, przeczytaj naszą historię i wesprzyj naszego syna w walce o upragnione pierwsze samodzielne kroki... Wierzymy, że trudne drogi prowadzą do pięknych miejsc.

Miłosz Botha

Miłosz przyszedł na świat przed czasem... Chociaż może to był najlepszy czas dla niego. Urodził się w 36. tygodniu ciąży z niedotlenieniem okołoporodowym. Ważył 1880 gramów, mniej niż 2 paczki cukru… Lekarze ocenili stan synka jako bardzo ciężki… Radość z jego narodzin szybko zastąpił strach o jego życie. Zamiast cieszyć się z jego pierwszych chwil na świecie, umieraliśmy ze strachu, że go stracimy.

Synek urodził się niedotleniony, oddychał za niego respirator. Jego nerki nie pracowały… Serduszko biło zbyt wolno. Miał sepsę, anemię… To były straszne chwile. 9 miesięcy czekasz na małego człowieka - swoje dziecko, które kochasz ponad własne życie. A potem widzisz go, w takim ciężkim stanie, że każda sekunda może być ostatnią…

Naszym domem stał się Oddział Intensywnej Terapii. Z wcześniakami jest niestety tak, że dopiero po jakimś czasie można stwierdzić, jakie będą konsekwencje takiego porodu. Jego przyszłość jest jak loteria - dopiero po jakimś czasie można stwierdzić, czy los był szczęśliwy… Jeżeli szybko dogania się rówieśników, jest się szczęściarzem. Gorzej, gdy wcześniactwo jest jak znamię, blizna, która nie pozwala jego złym skutkom zagoić się nigdy… 

Miłosz Botha

Niestety w główce synka nastąpiły nieodwracalne zmiany, część mózgu została uszkodzona - Miłosz ma problemy z koncentracją i mową. W piątym miesiącu życia stwierdzono Mózgowe Porażenie Dziecięce. Porażone są i rączki, i nóżki… Chociaż Miłosz wygrał walkę o życie, musiał rozpocząć kolejny trudny pojedynek - o jakość tego życia. Ta walka trwa już 9 lat.

Wymarzyliśmy dla synka piękne życie; nie sądziliśmy, że będą w nim operacje, szpitalny koszmar, ból i wiele godzin rehabilitacji... Niestety Mózgowe Porażenie Dziecięce to silny przeciwnik, który uwięził Miłosza w jego ciele. Niepełnosprawność z nim związana to stan na całe życie. Stan, który nieleczony doprowadzi do braku możliwości poprawnego funkcjonowania w przyszłości, braku nadziei na lepsze jutro...

Miłosz jest rehabilitowany od piątego miesiąca życia. Zamiast cieszyć się beztroskim dzieciństwem, jego plan dnia jest wypełniony zajęciami, na których musi ćwiczyć… Do tego operacje. W 2019 roku synek przeszedł zabieg rizotomii grzbietowej. Po przecięciu nerwów w odcinku lędźwiowym pozbył się napięcia w nogach. Konieczne było także zoperowanie zwichniętych bioder. Osteotomię bioder i operację stóp przeprowadzono w 2019 i 2020 roku. W tym roku usunięte zostały śruby z obu  bioder i rozpoczął się kolejny etap rehabilitacji, by jak najszybciej zobaczyć efekty przeprowadzonych zabiegów.

Miłosz Botha

Dzieci marzą o różnych rzeczach... Nasz synek marzy tylko o tym, by zobaczyć świat z innej perspektywy niż wózek. Każdego dnia walczy o swoją sprawność w pocie czoła, czasami z uśmiechem, ale są też gorsze dni, kiedy pojawiają się łzy i trudne pytania. Chociaż bywa ciężko, to wierzymy, że kiedy dorośnie, doceni swój wysiłek, ciężką pracę i będzie z siebie dumny.

Mamy ogromną nadzieję, że dzięki pomocy ludzi „z sercem po właściwej stronie” uda nam się spełnić marzenie Miłosza o samodzielnych chodzeniu... Aby tak się stało, konieczne jest mu zapewnienie dostępu do ciągłej rehabilitacji i terapii EEG Biofeedback, która usprawnia pracę mózgu, koncentracji i kontrolę nad ciałem. Niestety w chorowaniu pieniądze są równie ważne jak chęć leczenia. Potrzebujemy wsparcia, aby zapewnić Miłoszowi rehabilitację i terapię.

Dziękujemy, że nas wspierasz, że nam pomagasz, że jesteś...

Katarzyna i John - rodzice Miłosza

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0060194
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki