Pomocy – troje dzieci czeka na swojego tatę!

Sebastian Bożek

Pomocy – troje dzieci czeka na swojego tatę!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0052480
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Roczna rehabilitacja i terapia logopedyczna

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Sebastian Bożek, 48 lat
Bielsko-Biała, śląskie
Stan po wypadku - następstwa urazu śródczaszkowego, stłuczenie mózgu, liczne złamania kości
Rozpoczęcie: 4 Maja 2023
Zakończenie: 6 Lutego 2024

Opis zbiórki

Codzienność Sebastiana jest trudna, pełna przeciwności, wzlotów i upadków, ale też i drobnych zwycięstw. Sebastian każdego dnia udowadnia, że niemożliwe nie istnieje.  Jednak, aby postępy, które są widoczne nie zostały zniweczone, potrzebna jest dalsza specjalistyczna opieka i intensywna terapia, która pozwoliłaby Sebie na powrót do dalszej sprawności i do rodziny.

Sebastian Bożek

Jak większość z Was wie Sebastian po 3-miesięcznym pobycie na OIOMie w Bielsku w 2019, został przewieziony do ośrodka rehabilitacyjnego „Repty” w Tarnowskich Górach. Tam trafił na oddział śpiączki, gdzie każdego dnia trwała walka o Jego wybudzenie. Po półtora roku został przetransportowany do ośrodka Trivita w Porąbce gdzie przebywa od października 2020 i gdzie nadal jest intensywnie rehabilitowany.

Sebastian Bożek

Dzięki oddaniu i fachowości całego personelu w obu ośrodkach,  Seba 3 lata temu został wybudzony ze śpiączki i kontaktuje się z nami za pomocą mrugania i wskazywania ręką. Wykonuje coraz bardziej skomplikowane polecenia i ćwiczenia. Ku radości dzieci, w lepsze dni, „przybija nam piątki”. Śmieje się z żartów, żywo reaguje na wspomnienia i muzykę, zwłaszcza Prince’a 😊. Jak twierdzą specjaliści , Seba wszystko słyszy, rozumie, pamięta. Żywo reaguje na dzieci, które zawsze czule przytula. Zaczyna wydawać z siebie dźwięki. Często mruczy, zwłaszcza gdy coś mu dolega. Podejmuje pierwsze próby przełykania pokarmów, ale tu jest jeszcze dużo pracy do zrobienia.

Sebastian Bożek

 Prawa strona ciała Seby jest sprawna, lewa niestety cały czas unieruchomiona. Sebastian stoi i siedzi, co prawda nadal wspierany przyrządami rehabilitacyjnymi, ale biorąc pod uwagę fakt, że był w stanie wegetatywnym, jest to niewiarygodne.

Jak wiecie, Sebastian po wypadku miał się nigdy nie wybudzić, miał pozostać w stanie wegetatywnym, ale On jest, codziennie przełamując własne ograniczenia.

Sebastian Bożek

Aby Jego stan mógł nadal się poprawiać, potrzebna jest dalsza, intensywna i niestety bardzo kosztowna rehabilitacja, której sami nie jesteśmy w stanie sfinansować,  dlatego po raz kolejny ośmielamy się prosić Was o pomoc, bez której Seba skazany byłby na niebyt.

Cały czas wierzymy, że Seba do nas wróci i nie wątpimy w to ani przez chwilę.

Będziemy wdzięczni za każde wsparcie dla Sebastiana!

Pomaganie ma sens!

Z całego serca dziękujmy!

Aga, Marcin, Lidzia, Zosia

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0052480
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki