Fundacja dla transplantacji

Fundacja dla transplantacji
2 Stałych Pomagaczy
Anonimowa Pomagaczka
50 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Przeszczep organów to wciąż trudny i dyskusyjny temat, nie tylko w Polsce. Mimo, iż większość osób deklaruje gotowość dzielenia się narządami, to rodziny zwłaszcza w żałobie, zaskoczone tragiczną sytuacją utraty bliskiej osoby, wciąż bronią się i protestują przed pobraniem organów od zmarłego. Transplantolodzy odstępują wtedy od pobrania by nie zadawać rodzinie więcej bólu. Takich odmów jest około 10-20%.

Fundacja Dla Transplantacji została założona z potrzeby chwili w 2016 r. Przez dr n. med. Zygmunta Kalicińskiego, kardiochirurga, transplantologa, by działać świadomościowo na temat dawstwa narządów, bycia świadomym dawcą, by Polska kraj mądrych, inteligentnych ludzi, stała się jeszcze piękniejsza, poprzez pokazanie dobra, które jest w nas wszystkich. Musimy je wydobyć i pokazać. Dar życia jest najmocniejszym świadectwem dobra. Najpiękniejsi jesteśmy, gdy pomagamy innym, gdy dzielimy się. W transplantacji dzielimy się sobą, swoim ciałem.

Fundacja dla transplantacji „Zostaw serce na Ziemi” prowadzi obecnie dwie kampanie, które uzupełniają się wzajemnie. Kampania „Zostaw serce na Ziemi” -to akcja świadomościową, której celem jest wzmocnienie woli bycia dawcą w naszym społeczeństwie. W akcję chcemy zaangażować nie tylko pojedyncze osoby, ale również ich rodziny. Dzięki temu Twoja decyzja o pozostawieniu organów będzie kompletna i trwała, ponieważ oparta na świadomości całej Twojej rodziny. Tą akcję prowadzimy przy wsparciu ludzi znanych, jak artystów sportowców, celebrytów. Kampania #12GodzinDlaŻycia to wyjątkowa inicjatywa społeczna, której celem jest zbiórka pieniędzy na aparaturę The OCS Heart TransMedics – obecnie jedyny sprzęt na świecie umożliwiający transport bijącego serca dawcy w fizjologicznych warunkach. Produkowany przez amerykańską firmę TransMedics sprzęt OCS Heart jest szeroko stosowany na całym świecie do przewozu bijącego, ciepłego serca. Ta nowoczesna technologia stwarza niemal fizjologiczne warunki w trakcie transportu, dzięki czemu 3-krotnie wydłuża się czas przydatności organu do przeszczepu.

Jeżeli nasza misja jest bliska Twojemu sercu, dołącz do nas i razem ratujemy ludzkie serca!

2 Stałych Pomagaczy
Anonimowa Pomagaczka
50 zł miesięcznie