Tworzymy Ośrodek Rozwojowo-Regeneracyjny ALIRA w Konstancinie-Jeziornie

Fundacja ŚWIATŁO DLA ŻYCIA

Tworzymy Ośrodek Rozwojowo-Regeneracyjny ALIRA w Konstancinie-Jeziornie

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0178269
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Wyposażenie nowopowstającego ośrodka

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Światło Dla Życia
Fundacja ŚWIATŁO DLA ŻYCIA
Rozpoczęcie: 28 Października 2022

Opis zbiórki

Każdego dnia z odwagą walczymy o zdrowie i życie naszych podopiecznych. Z szacunkiem i troską podchodzimy do dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, a także ich rodzin, oczekujących naszej pomocy w zakresie leczenia zaburzeń odżywiania. Nasza misja trwa już ponad 10 lat, dzięki czemu prawie 400 naszych pacjentów od lat prawidłowo funkcjonuje w społeczeństwie, dając innym świadectwo, że Fundacja Światło Dla Życia leczy skutecznie, a chorobę można pokonać.

Fundacja ŚWIATŁO DLA ŻYCIA

Być może mało osób ma tego świadomość, ale choroby związane z zaburzeniami odżywiania w zaawansowanym stadium występują już nawet u 12-letnich dzieci. Nieleczone mogą prowadzić do śmierci. Za każdą historią stoi dramat rodziny. Dzieci często nie są rozumiane, nie potrafią zwrócić się o pomoc, a presja ze strony rówieśników dodatkowo utrudnia szybkie rozpoznanie choroby. Nikt nie chce być "inny", wskazywany palcami. Dlatego też walka w szczególności o tych najmłodszych pacjentów musi być bardzo delikatna i jak najbardziej skuteczna. 

Wspólnie z zespołem lekarzy i psychoterapeutów stworzyliśmy placówkę medyczną, z której korzystają pacjenci i potrzebujemy środków, żeby ją wyremontować i wyposażyć. Dobry port - taką ma nazwę. Chcemy, żeby spełniała wszystkie standardy umożliwiające podpisanie umowy z NFZ. Mamy wizję, skrystalizowany plan działania i lokal, jak również wiedzę i doświadczenie w zakresie leczenia zaburzeń odżywiania, jakiego nie ma żaden inny zespół leczący.

Fundacja ŚWIATŁO DLA ŻYCIA

Dobry Port powstanie w Warszawie na powierzchni 1500 m2 i będzie miał możliwość przyjęcia 28 pacjentów jednocześnie na leczenie stacjonarne. Obecnie zbieramy pieniądze na malowanie i tapetowanie ścian, wyposażenie sal terapeutycznych i gabinetów, dwóch sal pobytu dziennego i 13 pokoi dla pacjentów stacjonarnych, a także dwóch oddziałów dziennych dla podopiecznych z Warszawy i okolic, korzystających z długoterminowej pomocy psychoterapeutycznej, świadczonej przez naszą fundację.

Wszystko to wiąże się z ogromnymi kosztami, opiewającymi na kwotę 1,8 mln zł, z których 400 tys. udało nam się już zebrać. Potrzebujemy pozostałej części, dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. 

Fundacja ŚWIATŁO DLA ŻYCIA

Nie ma dla nas niczego ważniejszego, niż lepsze życie naszych pacjentów: dzieci, dorosłych i młodzieży. Ludzi, którzy z różnych względów znaleźli się w kryzysowej sytuacji i potrzebują profesjonalnej pomocy. Bo tylko takie fachowe wsparcie może im dać szansę powrotu do zdrowia.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0178269
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki