By jej życie nie stało się pasmem cierpień – proszę o pomoc dla Domin...

DobryKlik.pl
organizator skarbonki

DobryKlik.pl

Dobryklik.pl realizuje już 73 cel. Jest nim pomoc dla Dominiki!

DobryKlik.pl

ZBIÓRKA NA CEL: PRZESZCZEP KOMÓREK MACIERZYSTYCH - 4 PODANIA

Pomóc można na dwa sposoby:

Wchodząc na stronę DobryKlik.pl, gdzie każde odsłonięcie obrazka oznacza 10 groszy dodanych do zbieranej puli.

oraz dokonująć dobrowolnej wpłaty klikając "WESPRZYJ"


__________________________________________________

CEL ZBIÓRKI:

Aktualizacja

05 Grudnia 2018, 12:10 

Śpieszymy Was poinformować, że Dominika jest już po pierwszym podaniu komórek macierzystych! Kolejne zaplanowano na 16 stycznia. Wszystko odbyło się bez komplikacji. Kilka dni po pierwszym podaniu zauważyliśmy, że Dominika zaczęła przyglądać się nam. Wydaje się, że jej oczy się zmieniły. Dostrzegamy także rozluźnienie mięśni i więcej siły przy chwytaniu przedmiotów. Dlatego tak ważne jest dla nas kontynuowanie terapii. Widzimy efekty, a to daje nam wiarę. W takim momencie nie można zrezygnować. Niestety – nie mamy już pieniędzy na kolejne podania. Prosimy, bądźcie z nami...

–Karolina, mama Dominiki

DobryKlik.pl

__________________________________________________ _____

Najgorsze jest to, że moje dziecko od urodzenia nie zna życia bez bólu – mówi mama Dominiki. Dziewczynka urodziła się w 28 tygodniu ciąży. Ważyła mniej więcej tyle, co torebka cukru. Była taka malutka, jeszcze zbyt mała na samodzielne życie. Niedotlenienie pociągnęło za sobą bardzo poważne konsekwencje, z którym trzeba walczyć do dziś. Niestety – ta walka kosztuje…

DobryKlik.pl

Dominika prawdopodobnie nigdy nie będzie w pełni zdrowa, ale ja, mama, muszę zrobić wszystko, co mogę, by jej życie, mimo wszystko, było jak najlepsze. Moja córeczka urodziła się w zamartwicy, z nieodpowiednio niewykształconym układem oddechowym i neurologicznym. Niedotlenienie mózgu doprowadziło do dziecięcego porażenia mózgowego i padaczki. Rehabilitowaliśmy ją od samego początku. Od samego początku musiała znosić ból, a my musieliśmy robić wszystko, by było go jak najmniej.  Dominika wciąż nie chodzi i nie mówi. Porusza się na wózku inwalidzkim. Porozumiewa się z nami za pomocą obrazków. Co lubi najbardziej? Uśmiechać się – mimo całego tego cierpienia.

Niedawno urodziłam drugą córeczkę. Wierzę, że Dominika, obserwując ją, sama będzie uczyła się nowych rzeczy. Dowiedzieliśmy się też, że Dominika została zakwalifikowana do przeszczepu komórek macierzystych od spokrewnionego dawcy. Komórki macierzyste pobrane ze sznura pępowinowego podczas narodzin naszej młodszej córeczki zostaną wykorzystane w leczeniu Dominiki! Co to dla niej oznacza? Szansę na umiejętności, na które dotychczas nie pozwalała jej choroba. Niestety – cena terapii jest bardzo wysoka. Zbyt wysoka, abyśmy sami mogli ją zapłacić.

DobryKlik.pl

Nie wyobrażam sobie, że mogłabym przestać szukać ratunku dla Dominiki. Gdybym tak zrobiła, prekreśliłabym całą jej przyszłość. Dlatego walczę – z całych sił. Szukam wszelkich możliwych sposobów, by pomóc własnemu dziecku.

Najbardziej boję się dnia, w którym mnie zabraknie, w którym Dominika zostanie sama. Kto jej wtedy pomoże? Jak sobie poradzi i czy w ogóle? Jeśli nie będzie choć po części samodzielna, będzie całkowicie uzależniona od zupełnie obcych ludzi. Co, jeśli ktoś wyrządzi jej krzywdę? Co, jeśli będzie cierpiała? Takie myśli nie pozwalają mi spać, są jak złe demony. Dlatego właśnie, póki żyję, muszę zrobić wszystko, aby Dominika mogła samodzielnie żyć. Pomożesz mi w tym?

_____________________

Poomoc.pl i Dobryklik.pl 

postanowiły wesprzeć zbiórkę kwotą 5 000zł

Wsparli

1 zł

dupeczki112

powodzenia dzieciaki
20 zł

Anonimowa Pomagaczka

50 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Robert

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
46%
2 327,92 zł Wsparło 57 osób CEL: 5 000 ZŁ