Teen Challenge w Malborku

Teen Challenge w Malborku

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Malbork, pomorskie

Teen Challenge w Malborku prowadzi działalność społeczną od 2006 roku. Jesteśmy grupą kilkunastu szalonych wolontariuszy, którym nie jest obcy los ludzi w naszym regionie. Wszyscy pracujemy społecznie na rzecz lokalnej społeczności.

Przez te wszystkie lata nasza praca koncentrowała się wokół osób wykluczonych, potrzebujących, uzależnionych, bezdomnych, seniorów, młodzieży ... Prowadziliśmy m.in. świetlicę środowiskową dla dzieci, klub młodzieżowy, punkt Coffee House dla osób uzależnionych, pracę w DPS wśród seniorów. 

Od kilku lat nasze działania koncentrują się na pomocy rodzinie. Szczególną uwagę skupiamy na ofiarach przemocy domowej. Prowadzimy w tym zakresie szkolenia dla pracowników instytucji oraz dla kobiet i dzieci, którzy w jakiejkolwiek formie doświadczyli przemocy ze strony najbliższych. 

Obecnie jesteśmy przed dużym wyzwaniem, jakim jest budowa domu dla kobiet ofiar przemocy oraz dla matek z dziećmi. Widzimy ogromną potrzebę stworzenia bezpiecznego miejsca, gdzie wiele kobiet i dzieci będzie mogło nabrać nadziei na lepsze jutro i rozpocząć nowe życie.