By "Nasz dom" mógł pomóc każdemu, kto tego potrzebuje

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 101 osób
5 117,99 zł (0,96%)
Brakuje jeszcze 526 797,01 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Dokończenie budowy ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Piwnicznej Zdroju

Stowarzyszenie "Nasz Dom" w Piwnicznej - Zdroju, 19 lat

Piwniczna-Zdrój, małopolskie

"Nasz Dom" to inicjatywa, której od początku przyświecały bardzo ambitne cele. Niektórzy pukali się w głowę, słysząc nasz pomysł, ale my po prostu chcieliśmy pomóc osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym, seniorom i wszystkim, którzy takiej pomocy potrzebują!

Plan ambitny, ale też prosty. Zbudować ośrodek, który ma być domem. Tylko tyle i aż tyle. W ośrodku tym - liczącym 620 m2 - opiekę dzienną znajdzie aż 30 osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi, głównie młodzież. Dodatkowo będziemy w stanie zapewnić opiekę całodobową dla 15 osób. Dwukondygnacyjny budynek z salami tematycznymi i rehabilitacyjnymi w całości przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Do tej pory dzięki ludziom dobrej woli wykonaliśmy już prace na kwotę ok. 2 mln złotych. Do zrealizowania celu brakuje nam już niby niewiele, a jednak tak wiele...

Każda kwota jest dla nas ogromnym wsparciem, dlatego z całego serca prosimy Cię o pomoc. Jesteśmy jedyną organizacją w naszej gminie, która wspiera osoby niepełnosprawne oraz seniorów. Nie mamy żadnego ośrodka wsparcia ani klubu dla tej grupy osób.

Stowarzyszenie "Nasz Dom” zauważyło ten problem i stara się pomóc tym, którzy sami nie są w stanie sobie pomóc, przez co są narażeni na wykluczenie społeczne i marginalizację.

Stowarzyszenie "Nasz Dom" w Piwnicznej - Zdroju

Powstający ośrodek jest wielkim marzeniem - podopiecznych stowarzyszenia, jak i seniorów - aby mieć w końcu swoje miejsce, w którym będą mogli realizować swoje pasje. Co więcej, w ośrodku będą mogli uczestniczyć w dedykowanych terapiach oraz korzystać z opieki specjalistów - fizjoterapeutów, psychologów i doradców zawodowych osób z niepełnosprawnościami. 

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 101 osób
5 117,99 zł (0,96%)
Brakuje jeszcze 526 797,01 zł
Wesprzyj Wesprzyj