Dominik na trudnej drodze do sprawności!

Dominik Kanik
Zbiórka zakończona

Dominik na trudnej drodze do sprawności!

Cel zbiórki:

4-miesięczny turnus rehabilitacyjny

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja VOTUM
Dominik Kanik, 19 lat
Wilkowice, śląskie
Złamanie kręgosłupa w odcinku piersiowym, uraz rdzenia kręgowego
Rozpoczęcie: 28 Lutego 2022
Zakończenie: 19 Marca 2023

Opis zbiórki

Przed Dominikiem jeszcze całe życie, tyle planów i marzeń, które w jednej chwili musiały stanąć w miejscu. Wciąż nie mogę w to uwierzyć. W to, jak często jesteśmy bezradni wobec nieobliczalności losu. Jeszcze niedawno zastanawialiśmy się nad zwykłymi, codziennymi sprawami. Dziś toczymy walkę o sprawność syna… 

Jednego sierpniowego dnia zeszłego roku, około południa, otrzymałam informację, że mój syn uległ poważnemu wypadkowi na rowerze. Był w ogromnym szoku, to cud, że udało mu się bezpiecznie dojechać do kuzynki, gdzie od razu wezwano pogotowie.

Dominika przetransportowano do szpitala, gdzie przeszedł skomplikowaną operację. Rokowania były jednak zatrważające. Konsekwencją wypadku okazały się: uraz rdzenia kręgowego i liczne złamania kręgosłupa w odcinkach piersiowych. Spędziliśmy kilka dni na oddziale intensywnej opieki medycznej. Gdy udało się przetwać najtrudniejszy moment, Dominik trafił na oddział rehabilitacyjny. 

Syn był zawsze bardzo aktywny, interesuje się motoryzacją, mechaniką i jazdą po górach na rowerze. Przez 4 lata trenował biegi narciarskie w lokalnym klubie. Wypadek dosłownie zatrzymał jego codzienność w miejscu. To dla niego bardzo bolesne doświadczenie, z którym trudno się pogodzić. Wiem, że Dominik chciałby jak najszybciej odzyskać życie sprzed wypadku, że nie wyobraża sobie innej rzeczywistości niż tamta. 

Syn porusza się na wózku inwalidzkim. Dzięki ćwiczeniom pod okiem specjalistów, udziale w specjalistycznych turnusach widać niewielkie postępy. Dominik jest w stanie przejść kilka kroków przy pomocy balkonika. Przed nami jednak cały czas trudna droga po jak największą sprawność. Rehabilitacja jest bardzo kosztowna i pochłania ogromną ilość środków. Wiem, że bez pomocy nie damy sobie rady, dlatego bardzo Was proszę o wsparcie!  

Katarzyna, mama

Obserwuj ważne zbiórki