Don Vittorio Foundation for Wild Animals

Don Vittorio Foundation for Wild Animals

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Nasza fundacja stała się twórcą programu „Misie Dzieciom”, który w swoich założeniach łączy świat zwierząt ze światem przewlekle chorych dzieci.

Nie od dzisiaj wiadomo, że zwierzęta jako najlepsi przyjaciela człowieka wywierają bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie dzieci. Dlatego to właśnie one towarzyszą wszystkim naszym projektom, tym samym łącząc fundamentalne założenia fundacji z misją programu. Jesteśmy również w trakcie budowy platformy edukacyjnej, do której nasi podopieczni będą mieli darmowy dostęp. Dzięki temu projektowi w wolnych chwilach mali pacjenci będą mogli zdobywać nową wiedzę na temat zwierząt, ochrony środowiska i ekologii  oraz uczyć się empatii w bardzo przystępny i ciekawy sposób m.in. poprzez gry edukacyjne, quizy, zagadki i filmy.

Program „Misie Dzieciom” ma za zadanie zająć się wszystkimi sprawami związanymi z samopoczuciem małych pacjentów. Pragniemy, aby na twarzach naszych bohaterów mógł jak najczęściej gościć uśmiech. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby szpitale wypełniły się kolorami, zwierzętami i naturą, które pomogą, choć na chwilę odciągnąć negatywne myśli, pojawiające się w głowach dzieci. Wielokrotnie docierają do nas głosy, że wygląd dziecięcych oddziałów szpitalnych w Polsce jest naprawdę w opłakanym stanie. Stare wykładziny, szaro-bure pościele, wyblakłe kolory ścian to tylko niektóre z rzeczy wymagające diametralnych zmian. Nie możemy pozwolić na to, aby dzieci codziennie zmagające się z trudami choroby przebywały w takich warunkach.  Chcemy zmienić obraz dziecięcych oddziałów szpitalnych m.in. poprzez remonty poczekalni, tworzenie „Przyjaznych Gawr, czyli świetlic oddziałowych, w których dzieci będą mogły w kreatywny i odkrywczy sposób spędzać swój wolny czas, zakup przytulnych i mięciutkich pościeli, które sprawią, że mali pacjenci będą mieli kolorowe sny. Projekty, które realizujemy, umożliwią pacjentom również eksplorację świata w sposób dostosowany do ich możliwości, bez konieczności opuszczania szpitalnych murów, co często jest ciężkie do zrealizowania. Robot Leoś, który jest fundamentalnym projektem naszego programu, umożliwia szpitalnym pacjentom zwiedzanie poznańskiego zoo, co nie byłoby możliwe w normalnych warunkach.

Kluczowe hasła, którymi się kierujemy, tworząc każdy projekt to: ważność, komfort, uśmiech i przyjaźń zwierząt.

Wpłaty

Ładuję...