DOZ Fundacja dbam o zdrowie

DOZ Fundacja dbam o zdrowie

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Co 4. Polak z braku pieniędzy nie realizuje recepty na leki ratujące życie. Są to głównie osoby starsze, wymagające stałego leczenia. Zajęliśmy się tym problemem. Dzięki nam ponad 600 tysięcy chorych mogło rozpocząć lub kontynuować leczenie.

Organizując konkurs grantowy przez 10 lat wsparliśmy 552 organizacje pozarządowe na łączną kwotę ponad 8,5 milionów złotych.

Mamy pod opieką dwudziestu trzech stałych podopiecznych, którym pomagamy w zakupie medykamentów, sfinansowaniu leczenia i rehabilitacji.

A w ramach naszej misji "Pomagamy Seniorom cieszyć się życiem" organizujemy m.in. cykliczne konferencje, koncerty i wystawy, dedykowane aktywności osób po 60 roku życia. Na p[oczatku 2021 roku otworzylismy "Przytań Seniora" - lokal w Łodzi, przy ul. Niciarnianej 15, w całości ukierunkowany na podnoszenie aktywności społecznej osób po 60 r.ż.

DOZ Fundacja jest partnerem społecznym Łódzkiego Maratonu. Od 10 lat skutecznie zachęcamy wszystkich do biegania i podejmowania przy tym inicjatyw charytatywnych, tak by wysiłek na trasie przynosił coś więcej niż pobity rekord.